"Pletikosa ima pole-position, ali ostat će još malo na probi"

1

Stipe Pletikosa protiv Cardiffa nije imao puno posla, možda obranu ili dvije. No, sve što je učinio, učinio je jako dobro, rutinirano, rekao je menadžer Celtica Neil Lennon

Poljski goman Lukasz Zaluska (29) startat će na golu Celtica iz Glasgowa pri nedjeljnom gostovanju kod Hiberniana u dvoboju prvog kola škotskoga nogometnog Premiershipa.

Neil Lennon tu je vijest potvrdio novinarima u srijedu navečer u Cardiffu, gdje je njegova kombinirana momčad pobijedila domaću momčad, inače engleskog drugoligaša, 1-0. Hrvatski golman Stipe Pletikosa odigrao je svih 90 minuta.

- Lukasz će braniti u nedjelju. No, želim još jednog golmana. Ako nam se Lukasz ozlijedi, bit ćemo u nevolji – rekao je Lennon prešavši na Pletikosu:

- Stipe protiv Cardiffa nije imao puno posla, možda obranu ili dvije. No, sve što je učinio, učinio je dobro, rutinirano. Razgovarat ćemo s njim u četvrtak i petak, ali ćemo ga nastojati zadržati još malo na probi.

- Teško bi mi bilo potpisati ga temeljem utakmice u Cardiffu. No, morat ćemo odlučiti. Imamo još neke opcije, ali moram reći da sam impresioniran onime što sam vidio od Stipe. Samopouzdan je i iskusan. Definitivno je na pole-positionu kad nam je pojačanje na golu u pitanju.

Očito se Lennon želi dodatno uvjeriti da 32-godišnji Hrvat nema nikakvih smetnji s koljenom, koje je teško ozlijedio prije godinu i pol dana.

Osim Pletikose, kandidati za pojačanje na golu su Belgijac Stijn Stijnen i mladi Poljak Grzgregor Sandomierski.