Komentari 21

City srušio United, Guardiola u finalu protiv najljućeg rivala...

Momčad Pepa Guardiola slavila je u gradskom derbiju protiv Manchester Uniteda 2-0 i osigurala finale engleskog Liga kupa, koji se igra 25. travnja

Manchester City u finalu je engleskog Liga kupa, a finale će igrati 25. travnja na Wembleyu protiv Tottenhama

Pep Guardiola poslije pobjede protiv West Hama 04:04

Momčad Pepa Guardiole u gradskom je derbiju bila bolja (2-0) od Manchester Uniteda i s Old Trafforda otišla s prvom pobjedom nakon punih godinu dana, od također polufinalne utakmice engleskog Liga kupa.

Guardiola: Mislim da neću ubrzo u mirovinu, bolji sam nego ikad

U prvom poluvremenu pala su čak tri gola, ali ni jedan nije bio priznat.

Prvi već u trećoj minuti kada je Marcus Rashford pobjegao obrani Cityja, ali napadač Uniteda za 'trepavicu' je bio u nedozvoljenoj poziciji. Nakon tek dvije minute poništen je novi gol - ovog puta na drugoj strani. Ilkay Gündogan je zabio, ali sudac je još jednom mahao zastavicom, a na isti način poništen je i gol Fodena.

Manchester City 'blitzkriegom' riješio Chelsea, Hudson-Odoi zabio počasni gol za 'plavce'

U 51. minuti baš nitko nije mogao poništiti gol Johna Stonesa. Stoper Cityja dočekao je ubačaj iz slobodnjaka i tijelom ugurao loptu u gol za vodstvo 'građana'.

Manchester United v Manchester City - Carabao Cup - Semi Final - Old Trafford

Ferdinandinho je golom u 82. potopio sve nade za produžecima Oleu Gunnaru Solskjaeru i potvrdio pobjedu Cityja u još jednom mančesterskom derbiju.

Finale je na rasporedu 25. travnja na Wembleyu jer su pomaknuli uobičajeni datum (28. veljače) u nadi da će spektaklu prisustvovati puno više navijača nego što je to u ovom trenutku dozvoljeno.

A suparnik Cityju bit će Tottenham, na čijoj je klupi ljutiti Guardiolin rival Jose Mourinho.

Mourinho je najviše utakmica u karijeri vodio baš protiv Pepa, a učinak je na strani Španjolca: 11 pobjeda, šest remija i sedam Mourinhovih slavlja u 24 okršaja.

Gužva na vrhu: United je srušio Villu i sad je uz bok Liverpoolu