Komentari 30

Pogledajte golove iz derbija: Beljo golom izazvao dinamovce, nevjerojatan i čudan gol Lacike

Udarne napadačke igle Dinama i Osijeka zabile su u prvom poluvremenu subotnjeg derbija na Maksimiru i izdvojile se od konkurencije na vrhu ljestvice strijelaca, a u nastavku su "modri" zabili još dva

Dinamo je poveo protiv Osijeka u derbiju šestog kola HNL-a u Maksimiru već u trećoj minuti golom Mislava Oršića, izjednačio je Dion Drena Beljo u 29., a Bruno Petković vratio domaćinima vodstvo u 53.

Nakon što je Dino Perić povisio na 3-1 u 66., čudnim golom Laszlo Kleinheisler vratio je nadu gostima u 74., a neočekivani junak Perić u 82. minuti zabio je i četvrti Osijeku, a priču je u 93. minuti autogolom zaključio Mario Jurčević za 5-3.

POGLEDAJTE VIDEO: Proteza pala sa sjevera Maksimira

Bacio nogu 00:57

Aut je s desne strane u visini šesnaesterca izveo Sadegh Moharrami, Adrian Leon Barišić presjekao je loptu, a Petar Brlek pokušao izbaciti iz opasne zone. No nije uspio, na nju je naletio Luka Ivanušec i tražio Mislava Oršića na petercu.

Puno je sreće imao Dinamo jer je Danijel Lončar napucao Oršića, Ivica Ivušić to refleksno obranio, ali je dao popravnu priliku Oršiću koju ovaj nije propustio.

Utakmica između Dinama i Osijeka  u sklopu 6. kola SuperSport HNL-a
Bodo/Glimt uoči Dinama uzeo samo bod 13-plasiranom klubu

To mu je šesti gol u 11. nastupu ove sezone, četvrti u HNL-u kojim je privremeno izbio na vrh ljestvice strijelaca. Pridružio mu se Beljo izjednačujućim golom u 29. minuti.

Ubacio je Mato Miloš s desne strane, a Beljo se lakoćom othrvao čuvara Rasmusa Lauritsena i glavom zakucao loptu od trave u gol. Ranije su mu, u 15. minuti, suci poništili gol zbog zaleđa

.

Bruno Petković vratio je Dinamu vodstvo u 53. minuti. Sadegh Moharrami ubacio je s desne strane, a Petković visoko skočio i pogodio suprotni kut pokraj ukopanog Ivušića. Prvi mu je to prvenstveni gol ove sezone.

Glavom je 13 minuta poslije zabio i Dino Perić koji je došao iz obrane i nakon ubačaja Petra Bočkaja s druge strane zabio drugi put u sezoni nakon gola Škupiju.

Varaždin i Šibenik remizirali u ljepotici kola, Šego zabio dva

Nije ni to bio kraj uzbuđenja na Maksimiru jer je samo sedam minuta poslije Laszlo Kleinheisler uz puno sreće, nakon odbijanca od klizećeg starta Josipa Mišića, prebacio Dominika Livakovića i pogodio suprotni kut za 3-2. Kombinacija Bočkaj i Perić, gotovo prekopirano kao kod trećeg gola, dala je i četvrti u 82. minuti. Opet je stoper bio strijelac.

Defenzivac je golom zaključio golijadu, ali bio je to igrač Osijeka. Mario Jurčević u trećoj minuti nadoknade postavio je konačnih 5-3 za nastavak osječke krize i pumpanje samopouzdanja "modrih" pred uzvrat play-offa Lige prvaka protiv Bodo/Glimta u srijedu.

Golove s utakmice Dinamo - Osijek možete pogledati OVDJE.