Komentari 43

Pogledajte ludi početak sezone HNL-a. Komične reakcije obrane Dinama, džoker Drmić, preokret

Malotko mogao je očekivati čak pet golova u prvom poluvremenu utakmice Dinama i Lokomotive, od kojih jedan nije priznat. "Modri" su se vratili nakon dva gola minusa i pobijedili

Malobrojni gledatelji na Maksimiru imali su što vidjeti u prvom poluvremenu utakmice Dinama i Lokomotive u prvom kolu HNL-a pred 4320 gledatelja. Čak pet golova, od kojih jedan poništeni, i neočekivano (uvjerljivo) vodstvo gostiju. Na koncu, i pobjedu domaćina 3-2.

Dinamo osvojio Superkup na penale VIDEO

Branitelj naslova primio je gol već u četvrtoj minuti. Sve je zakuhao Kevin Theophile vrlo lošom loptom za Luku Ivanušeca koju je presjekao Art Smakaj i dodao Sandru Kulenoviću koji bez razmišljanja pogađa bliži kut. Bio je to najbrži gol u prvim utakmicama HNL-a otkako je Lige 10.

Nije slavio napadač Dinama na posudbi u lokosima gol protiv bivšeg kluba, a samo 13 minuta posilje opet je lopta bila u mreži Dominika Livakovića i opet je strijelac bio Kulenović. Doduše, toga je poništio osječki sudac Dario Bel.

Zagreb: Lokomotiva Dinamu zabila prvi gol u sezoni u četvrtoj minuti igre
Ludnica na otvaranju 32. sezone HNL-a: Menalo zabio u 91. za preokret 'modrih' na Maksimiru

U začetku akcije iz kuta Vinko Soldo bio je u duelu s Arijanom Ademijem i Bel je to procijenio dovoljnim kontaktom za prekršaj. Kasnije je Petar Bočkaj zaspao u zamci zaleđa, a Kulenović nije imao težak posao. No ostalo je 0-1, samo zakratko.

Pet minuta poslije semafor je i službeno pokazao 0-2. Ibrahim Aliyu odigrao je dupli pas s Markom Vranjkovićem na desnoj strani koji je pogodio Ademija, a lopta se idealno odbila Nigerijcu koji neumoljivo pogađa drugi kut.

Vidio je trener Dinama Ante Čačić da je vrag odnio šalu i izvadio je iz igre Petra Bočkaja, po čijoj su strani lokosi kreirali sva tri gola, i ubacio Josipa Drmića u 24. minuti. Deset minuta poslije bilo je 2-2, a Drmić je zabio oba gola. Mogao je još jedan.

Petković opet promijenio broj, a Dinamo je dobio novu 'desetku'

Prvo je u 25., samo minutu nakon što je ušao, poentirao na dodavanje Darija Špikića. Lopta se na putu do mreže odbila od Jona Mersinaja, ali stoper gostiju samo je potvrdio gol novog napadača Dinama.

Koju minutu potom Drmić je promašio mrtvu šansu sa slične pozicije, a u 34. je zabio drugi s peterca na dodavanje Ivanušeca koji je prethodno izvrtio Soldu i poslao ga u prazno.

Nastavak ni izbliza nije ponudio toliko uzbuđenja. Gosti su u završnici ostali s igračem manje jer je Mateo Marić zbog preoštrog starta na koljenog Ristovskog dobio izravan crveni karton, a u nadoknadi je Luka Menalo, koji je ušao u 77., zakucao glavom za pobjedu "modrih" nakon akcije u kojoj su sudjelovali Robert Ljubičić i Kevin Theophile.

Sažetak utakmice Dinamo - Lokomotiva možete pogledati OVDJE.