Komentari 2

Ponovo koban produžetak: Medveščaku bod u Villachu

1

Hokejaši Medveščaka izgubili su 4-3 u produžetku od austrijskog Villacha. Imali su dva gola viška pa i vodili 3-2, ali na kraju ipak nisu izdržali pritisak

Protiv Graza u nedjelju primili su gol četiri sekunde prije kraja pa brzo pali u produžetku. Dva dana kasnije, protiv Villacha, Medveščak ponovno nije izdržao u produžetku. Ali ovoga puta nisu primili gol četiri sekunde prije kraja, nego su primili - četiri gola.
Trinaest minuta mreže su mirovale, a onda je Alan Letang doveo 'medvjede' u vodstvo. Samo minutu kasnije Medveščak je došao u sjajnu situaciju, na 2-0 povisio je T.J. Guidarelli. No jedva trideset sekundi 'medo' je imao dva gola viška, Kiel McLeod brzo je vratio Villach u utakmicu. Domaćini su već na početku druge trećine izjednačili preko Philippa Pintnera, ali Jeff Heerema je ponovno vratio Zagrepčane u vodstvo. Ali ni to vodstvo nije bilo dugog vijeka, Michael Rafflla je tri minute kasnije zabio 3-3.
Oprez je u posljednjoj trećini bio misao vodilja za obje momčadi i utakmica je otišla u produžetak. A ondje je Jeff Heerema neoprezno zaradio isključenje i u okršaju 'četvorica na trojicu' Villach je lako došao do gola vrijednog pobjede. Ponovno je zabio Philipp Pintner, ponovno je Medveščak izgubio u produžetku. U drugoj utakmici zaredom nisu izdržali, ali drugi put zaredom su uzeli vrijedan bod.