Portsmouth s Kranjčarom "počastio" svoje goste...

1

Nogometaši Newcastlea tek su u 17. kolu stigli do prve pobjede na gostovanjima, a do tri boda su došli protiv Portsmoutha našeg Nike Kranjčara

U prvoj nedjeljnoj utakmici 17. kola engleske lige momčad Newcastlea pomalo je neočekivano došla do prva tri gostujuća boda u sezoni, i to protiv Portsmoutha za koji je hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar odigrao cijeli susret. Niko je bio ponajbolji u redovima indisponiranih domaćina.
Dvoboj na Fratton Parku odlučen je u nastavku kada je proradio napadački dvojac popularnih "svraka", Owen - Martins. Prvo je Michael Owen sam sebi darovao najljepši poklon za 29. rođendan, kada je u 52. minuti doveo svoju momčad u vodstvo. Owenu je za pogodak asistirao argentinski reprezentativac Jonas Gutierrez, koji je u 70. minuti zaradio i žuti karton zbog povlačenja za dres Nike Kranjčara.
Na 2-0 za goste povisio je Nigerijac Obafemi Martins u 76. minuti, na asistenciju Josea Enriquea, a konačnih 3-0 pri samom kraju susreta postavio je Danny Guthrie na dodavanje Shole Ameobija.
Ovom pobjedom Newcastle je barem na kratko pobjegao iz zone ispadanja, a "mornari" su ostali bez važna tri boda u borbi za pozicije koje vode u europska natjecanja iduće sezone.