Komentari 42

Potop BiH u Izraelu, Bugarima samo remi protiv slabe Malte

7

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je s tradicijom poraza u studenom te joj sada predstoji borba za treće mjesto u skupini koje vodi u dodatne kvalifikacije

Odigrano je devet utakmica kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. Osim nama najzanimljivijeg susreta u kojem je Hrvatska na San Siru odigrala 1-1 protiv Italije i tako i u svom sedmom međusobnom susretu ostala neporažena protiv višestrukih svjetskih prvaka, izdvajamo i poraz Bosne i Hercegovine te remi Bugarske protiv Malte

Bugari su u Sofiji odigrali samo 1-1 protiv Malte. Domaćini su poveli nakon samo šest minuta igre kada je nakon ubacivanja s lijeve strane Aleksandrov spustio loptu za Galabinova, koji pogađa za 1-0, a gosti su izjednačili u 49. minuti kada je precizan s bijele točke bio Failla.

U trećoj utakmici naše skupine Norveška je na gostovanju kod Azerbajdžana slavila 1-0 golom Nordtveita u 25. minuti susreta.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je s tradicijom poraza u studenom te joj sada predstoji borba za treće mjesto u skupini koje vodi u dodatne kvalifikacije. Izrael je poveo u 36. minuti kada je Vermouth bio sam na vrhu kaznenog prostora, okrenuo se i pucao, a Begoviću je otežao i Spahić, koji je pokušao blokirati, ali je samo skrenuo loptu. Dok se čekao sučev zvižduk za odlazak u svlačionicu domaći nogometaši povećali su vodstvo. Damari je prošao iz Šunjićevih leđa, izbjegao zaleđe, izišao sam ispred Begovića i zatresao njegovu mrežu za 2-0 Izraela nakon prvih 45 minuta. Odmah na početku nastavka Damari je bio u kontri, srušio ga je Toni Šunjić i dobio crveni karton, a tada je postalo jasno kako BiH u Haifi više nema što tražiti. Dominirali su domaćini cijelo vrijeme, a BiH je spašavao Begović. No, samo do sedamdesete minute kada je i on bio nemoćan. Zahavi je izašao sam ispred njega i postavio konačnih 3-0 za Izrael koji je na čelu skupine B s devet bodova iz tri utakmice te utakmicom manje.

Češka je kod kuće svladala Island 2-1, Turska je s golom više svladala Kazahstan, Belgija i Wales odigrali su u Bruxellesu bez golova, dok su uvjerljive pobjede ostvarili Cipar, koji je s 5-0 svladao Andoru, te Nizozemska koja je s golom više dobila Latviju