Komentari 8

Potop Medveščaka: I golman Jesenica zabio "medvjedima"

1

Seriju poraza u EBEL ligi hokejaši Medveščaka nastavili su u četvrtak protiv Jesenica. Slovenci su u 32. kolu na svome ledu slavili rezultatom 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)

Zagrepčanima je to četvrti poraz u nizu i šesti u posljednjih sedam utakmica. Ostali su “medvjedi” tako na pretposljednjem mjestu ljestvice na kojoj su bolji samo od svoga današnjeg suparnika.

Poveli su Jeseničani već u trećoj minuti preko Eric Wernera u situaciji s igračem više, a prednost su povećali u 11. minuti druge trećine golom Tonija Dahlmana, ponovno uslijed brojčane nadmoći.

Nadu je hrvatskom klubu u 47. minuti dvoboja nakratko vratio Kenneth Macaulay, ali svega nekoliko sekundi kasnije ugasio ju je Rok Tičar. U posljednjim trenucima dvoboja gol je udarcem preko cijelog terena u praznu mrežu postigao golman domaćih Jaakko Suomalainen.

U sljedećem kolu, na samu Novu godinu, Medveščak će na svome ledu ugostiti mađarsku Albu Volan.