Komentari 127

Splitovci su debitirali u Europi 2-1 pobjedom protiv Domžala!

1

Nogometaši Splita u prvoj europskoj utakmici pobijedili su Domžale u Sloveniji 2-1 u drugom pretkolu Europske lige. Za Split su zabili Čop i Vitaić, a za domaće Pekič

Prije nekoliko godina igrali su četvrtu ligu, danas su odigrali prvu europsku utakmicu u 99-godišnjoj povijesti. I dobili je 2-1! U drugom pretkolu Europske lige Split je gostovao u Sloveniji protiv Domžala.

- U europskim kupovima se ne prolazi dalje bez igre. Nema šanse da se zavučemo u 16 metara i tako pokušamo izboriti prolaz u sljedeći krug  - najavio je trener Splita Ivan Katalinić koji, za razliku od većine svojih igrača, ima iskustva igranja i vođenja europskih utakmica.

Kako je najavio, tako je Split i igrao. Bez straha, čvrsto i napadački. Duje Čop zabio je za 1-0 četiri minute prije kraja prvog poluvremena. Splitovci su na odmor otišli tim rezultatom. Imale su i Domžale svoje dvije šanse, no Vuković je bio sjajan na golu.

Drugi dio počeo je loše za Splitovce. Ivica Križanac već nakon dvije minute povlači Vuka unutar 16 metara i sudac svira penal. Siguran je bio Pekič. Split u tim trenucima nije dobro stajao na terenu, no domaći to nisu znali kazniti.

I kad već neće oni, Splitovci će. Ante Vitaić namjestio je loptu na 30-ak metara i opalio "bombu". Domaći golman nije imao šanse i Split je imao 2-1. Tako je i završilo. Velika pobjeda Splita u prvoj europskoj utakmici u povijesti.