Poznata većina koja prolazi u nokaut fazu EL! Liverpool glatko do pobjede, Roma remizirala

Nogometaši Brightona, Sportinga, Freiburga, West Hama, Rennesa, Liverpoola, Marseillea, Toulousea, praške Slavije, Rome  i Villareala prošli su dalje nakon utakmica 5. kola Europske lige u četvrtak.

Bayer Leverkusen je još ranije osigurao prolaz, a u gostućujoj pobjedi nad Hackenom (2-0), petoj zaredom, hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je bio dvostruki asistent Victoru Bonifaceu i Robertu Schicku.

Čudesni Haaland oborio rekord koji je pripadao legendi! 'Redsi' izvukli bod, Arsenal trlja ruke...
Čudesni Haaland oborio rekord koji je pripadao legendi! 'Redsi'  izvukli bod, Arsenal trlja ruke...

Ljubičić igrao sat vremena

Liverpool je s glatkih 4-0 na Anfieldu svladao LASK i osigurao prolaza iz skupine E. Diaz, Gakpo i Salah bili su strijelci za Redse, dok je Marin Ljubičić igrao do 61. minute za austrijsku momčad. Iz ove skupine je prošao i Toulouse, koji je kod kuće odigrao 0-0 s belgijskim Unionom.

Villareal je osigurao proljeće pobjedom kod kuće nad Panathinaikosom (3-2), kod kojeg je Tin Jedvaj ostao na klupi. U skupini G prošli su Slavija i Roma. Praški sastav je slavio s 3-2 kod Šerifa u Moldaviji, dok je Roma odigrala 1-1 kod Servettea.

Freiburg je u Njemačkoj nadigrao pirejski Olimpiakos s 5-0, te osigurao europsko proljeće, dok će se za prvo mjesto u skupini boriti s londonskim West Hamom, koji je golom Tomasa Součeka u 89. minuti s 1-0 slavio u Bačkoj Topoli.

VIDEO Iskre frcale na sve strane, Klopp razdvajao Nuneza i Pepa!

Ajax opet izgubio, Šutalo van sastava

Za Freiburg je tri gola zabio Austrijanac Michael Gregoritsch. U zadnjem kolu West Ham dočekuje Freiburg, koji ima isti broj bodova.

Engleski Brighton je slavio i Ateni slavio kod AEK-a s 1-0 i osigurao europsko proljeće. Za Engleze je zabio Portugalac Joao Pedro iz penala u 55. minuti, te će Brighton po prvi puta dočekati europske utakmice i na proljeće. Domagoj Vida je odigrao cijelu utakmicu za Grke. U drugoj utakmici

Marseille je na svom Velodromeu svladao Ajax s 4-3 i prošao dalje. Borna Sosa je odigrao do 77. minute za Ajax, dok je Josip Šutalo bio izvan sastava.

Atalanta i Sporting su odigrali u Bergamu 1-1, ali su obje momčadi prošle dalje. Gianluca Scamacca (23) je doveo Talijane u vodstvo, a izjednačio je Marcus Edwards u 56. minuti.

Mario Pašalić je igrao za Atalantu od 62. minute. U ovoj skupini je u borbi za treće mjesto poljski Rakow golom Johna Yeboaha (82) s 1-0 slavio kod Sturma u Austriji. Fran Tudor je odigrao svih 90 minuta, a Ante Crnac 75 minuta za Rakow.

Rennes je u Mađarskoj s 3-0 nadigrao Maccabi Haifa i prošao dalje iz skupine F, dok je Sparta u Pragu s 1-0 svladala Betis.