Komentari 18

VIDEO Hrvatice su na svjetskom tronu! Matić je obranila titulu polugom na ruci protiv Cvjetko

Nakon što su u polufinalima slavile protiv Japanki, Barbara Matić (27) i Lara Cvjetko (21) osigurale su dvije medalje za Hrvatsku na SP-u u džudu, a svjetski je naslov obranila Matić

Nakon minute i pol je ipponom Barbara Matić (27) polugom na ruci obranila titulu Svjetske prvakinje protiv Lare Cvjetko (21)!

Vrlo su aktivno krenule obje džudašice u startu meča, ali nakon minute nije bilo rušenja, već je Cvjetko dobila prvi shido, odnosno opomenu. A nakon minute i pol uspjela je Matić srušiti sunarodnjakinju i izvući joj polugu na ruci što je značilo i automatsku pobjedu te obranu titule za Splićanku čime je obranila titulu svjetske prvakinje iz prošle godine. Video meča možete pogledati OVDJE.

IJF World Judo Tour Zagreb Grand Prix, hrvatske judašice Barbara Matić i Lara Cvjetko s medaljama

Podsjetimo, Lara Cvjetko prošle je godine ispala u prvom kolu SP-a te je prije velikog natjecanja bila 13. na rang ljestvici džudašica, dok je Matić prvorangirana na svijetu te je u polufinalu pobijedila Shiho Tanaku (24) čime je osigurala mogućnost obrane naslova, a na kraju to i potvrdila.

Cvjetko je do finala pobijedila dvije svjetske medaljašice, a u polufinalu je bila bolja od Japanke Saki Niizoe (26). Nije uspjela slaviti protiv sunarodnjakinje u finalu, ali tek joj je 21 godina i pred njom je još puno velikih natjecanja. A kako je krenula, mogla bi ubrzo postati i nasljednica Barbare Matić na svjetskom tronu.

IJF World Judo Tour Zagreb Grand Prix, hrvatska judašica Lara Cvjetko u kategoriji do 70kg osvojila brončanu medalju

U povijesti Svjetskih prvenstava lake kategorije (do 70 kg) nikad se u finalu nisu našle sunarodnjakinje pa će ovo hrvatsko finale ostati upisano u povijesti svjetskog džuda.