Komentari 11

Predsjednik poručio Oliću: Bori se kao Gerd Mueller!

1

Gerd je također imao faze kada ga nije išao gol. U takvim se situacijama borio za gol poput vraga paklenog, rekao je predsjednik Rummenigge

Činite što je činio i Gerd Müller! Govorim Oliću, Kloseu i Gomezu, poručio je predsjednik Bayerna Karl-Heinz Rummenigge sterilnim napadačima Bavaraca. Trojica napadača njemačkog prvaka ove sezone u Bundesligi nisu zabila ni gola, a predsjednik je našao način kako ih vratiti u golgeterski život.
- Nema tu revolucionarnog lijeka poput istjerivanja duhova. Napadač se mora boriti za svaki gol ako ga ne ide. Znam to iz vlastitog iskustva. Meni je najveći uzor uvijek bio Gerd. Bio mi je najbolji primjer, a može biti i svim budućim generacijama naših napadača - priča Rummenigge (55), nekad i sam veliki napadač te drugi najbolji Bayernov strijelac u ligi prvaka u povijesti.
Olić, Klose i Gomez su u kombinirano u 666 minuta odigranih u Bundesligi ostali na nuli. Poražavajuću statistiku donekle popravlja najbolji strijela SP-a Thomas Müller, no on i nije klasični napadač.
- Gerd je također imao faze kada ga nije išao gol. Znao je biti bez gola i do deset utakmica. U takvim se situacijama borio za gol poput vraga paklenog. Kad bi napokon zabio, krenulo bi ga u seriji. Trenutačno našim napadačima nedostaje samopouzdanja. Kvalitetu u svakom slučaju posjeduju svi - zaključio je Rummenigge.