Komentari 108

Brži i od Lokomotive: Riječani pobjednički kroz Kranjčevićevu

16

PONOVNO NA PLUS ŠEST Ni Lokomotiva nije imala recept kako zaustaviti stroj Matjaža Keka koji je ostao uvjerljivo vodeći sastav MAXtv Prve lige nakon 14. kola

Nogometaši Rijeke zadržali su se na vodećoj poziciji Prve HNL nakon što su u nedjelju na gostovanju u Zagrebu svladali Lokomotivu 2-0 (0-0). To im je 27. uzastopna prvenstvena utakmica bez poraza. Posljednji put izgubili još 21. veljače 2016. od Dinama.

Bivši igrač Lokomotive Franko Andrijašević doveo je Rijeku u vodstvo u 63. minuti, nakon što je fantastično reagirao na ubačaj Josipa Mišića te sa sedam metara volejem svladao Danijela Zagorca.

Vodstvo Rijeke je u 79. minuti udvostručio Austrijanac Alexander Gorgon, a ponovno je asistent bio Mišić.

Najbolje prilike za gol domaće momčadi propustio je Jan Doležal koji je u 38. minuti pogodio vratnicu, a u 88. minuti nije uspio postići gol nakon što je zaobišao golmana Prskala.

Rijeka je novom, 12. ovosezonskom pobjedom zadržala šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Dinamo, dok je Lokomotiva ostala na 14 bodova i na petom mjestu ljestvice Prve HNL.

Utakmicu pred oko 800 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Igor Križarić iz Čakovca.