Komentari 4

Preokretom do slavlja: Gorica srušila Istru, Lovrić opet zabio!

Goričani su stigli do četvrte pobjede u posljednjih pet kola čime su pobjegli četvrtoj Rijeci na velikih 14 bodova prednosti. Preokret protiv Istre režirali su Lovrić i Mudrinski

U susretu 23. kola Prve HNL Gorica je pobijedila Istru 1961 sa 2-1 okrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

POGLEDAJTE VIDEO: Gorica slavi pobjedu

Nogometaši Gorice slave pobjedu 01:20

Bila je to četvrta pobjeda Gorice u posljednjih pet kola, te sedmi poraz Puljana u zadnjih osam kola.

Gosti su već u drugoj minuti mogli do vodstva, no Navarro je pogodio stativu. U 24. minuti zaprijetio je Špoljarić, a samo minutu kasnije Istra je posve zasluženo povela, a zabio je Hassane Bande.

Domaćin je najbliže pogotku u prvom poluvremenu bio u 35. minuti kada je Steenvorden pogodio stativu. U nastavku susreta Gorica je zaigrala daleko bolje i uspjela je okrenuti zaostatak.

Rezultat je izjednačila u 50. minuti golom Kristijana Lovrića kojem je to bio 15. pogodak ove sezone. Domaćin je okrenuo rezultat u 73. minuti kada je Mudrinski zabio glavom na asistenciju Mitrovića.

Sve je moglo biti gotovo u 85. minuti, no Lovrić je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. U posljednjim sekundama susreta Hara je mogao izjednačiti, ali je glavom pucao pored gola.

Gorica se ovom pobjedom učvrstila na trećem mjestu Prve HNL sa 46 bodova, čak 14 više od Rijeke koja je četvrta. Dinamo na drugom mjestu ima 48 bodova, ali i utakmicu manje, dok je u vodstvu Osijek sa 51 bodom.