Komentari 9

Pretposljednja utrka sezone: Ivica Kostelić na 17. mjestu

1

'Profesor' nije imao veleslalom za pamćenje, bio je tek 17., dva mjesta prekratak za uzimanje bodova. Pobijedio je Amerikanac Ligety, osvajač Globusa u toj disciplini

Da je neprikosnoveni veleslalomski vladar u Svjetskom kupu skijaša, novom je pobjedom, šestom u osam odvoženih utrka ove sezone, dokazao 28-godišnji Amerikanac Ted Ligety...

Već ranije osiguran, njegov ukupno četvrti Mali kristalni globus, Ligety je potvrdio 17. pobjedom karijere (sve veleslalomske) na završnici sezone u švicarskom Lenzerheideu. Slavio je Ligety također ukupne pobjede 2008., 2010. i 2011. godine.

Pobijedio je branitelja veleslalomskog naslova iz prošle sezone i ponovnoga ukupnog pobjednika Svjetskog kupa, Austrijanca Marcela Hirschera, koji je za njim zaostao 37 stotinki.

Hirscher je tim rezultatom, točnije ispadanjem Aksela Lunda Svindala tijekom prve vožnje, potvrdio naslov ukupnog pobjednika.

Mladi Francuz Alexis Pinturault trećim je mjestom u Lenzerheideu izborio treće mjesto u poretku za Mali kristalni globus.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je na kraju 17. mjesto u Lenzerheideu zaostavši za pobjednikom 5.40 sekundi. Nakon prve je vožnje bio 20.

U nedjelju se vozi posljednja utrka sezone, slalom.

2. VOŽNJA

>>> Kreće Ivica Kostelić! Sretno 'profesore'! Na prvom prolazu ima ogroman zaostatak, oko sekundu i pol. Još jedna velika pogreška i zaostatak skoro tri sekunde na drugom prolazu. Ulazi u cilj kao posljednji, loša vožnja, skoro četiri sekunde zaostatatka

1. VOŽNJA

Najava utrke

Svjetski kup došao je do samog kraja, vozi se još danas i sutra u Lenzerheideu, a nepoznanica više nema. Marcel Hirscher je najbolji skijaš sezone, a neće biti uzbudljivo ni u veleslalomu od 10 sati, niti u sutrašnjem slalomu. Velike globuse u tim disciplinama osvojili su Hirscher, odnosno Ted Ligety.

Naš Ivica Kostelić lovi 3. mjesto u ukupnom poretku, koje mu bježi za 82 boda ili barem 4., za koje mu treba 7 bodova. Ako bi prestigao Neureuthera, onda bi sezona bila uspješna kao prošla.