Komentari 7

Prihvaćena žalba Hajduka: Ipak publika protiv Cibalije

1

Upravni odbor Udruge prvoligaša ublažio je kaznu koju je izrekao disciplinski sudac da Hajduk jednu utakmicu na Poljudu mora igrati bez gledatelja

Disciplinski sudac HNS-a Krešimir Vlajčević odlučio je da Hajduk zbog propusta u organizaciji utakmice protiv Dinama i rasističkih povika s tribina na račun Brazilca Sammira mora odigrati jednu domaću utakmicu bez gledatelja i platiti 200.000 kuna. No takva je odluka kratko bila na snazi. U utorak je drugostupanjsko tijelo, Upravni odbor Udruge Prve HNL, samo djelomično potvrdilo tu kaznu. Novčani iznos ostaje jednak, no ukinuta je odluka o jednoj utakmici bez gledatelja.
Uz napomenu kako je ovakva njihova odluka "u interesu nogometa i nogometne igre", o ukidanju ovog dijela kazne jednoglasno su odlučili članovi Upravnog odbora Udruge. U njemu sjede predstavnik Zagreba Medić, Riječanin Rubeša, Šibenčanin Karađole i Vinkovčanin Čulo, dok Igor Štimac kao predstavnik Hajduka nije sudjelovao u glasovanju.
- Izrečena novčana kazna je maksimalna moguća, nema potrebe za dodatnom. No ovo je Hajduku posljednja opomena - rečeno je nakon završetka sastanka UO-a.
Sada je jasno da će Torcida ipak moći pratiti prvu utakmicu polufinala Kupa protiv Cibalije u srijedu na Poljudu. Zanimljivo je u cijeloj priči kako je za takvu odluku ruku digao i predstavnik Cibalije Igor Čulo, iako ona izravno ide na štetu njegove momčadi. Umjesto pred nekoliko tisuća ljudi, Cibalia je na Poljudu mogla igrati pred praznim tribinama.