Komentari 6

Prijateljska: Joe Šimunić zabio 2 gola Sunderlandu

1

Odličan vikend hrvatskih nogometaša nastavio je Joe Šimunić. Nakon što su zabijali Dudu, Panžda, Mandžukić i Perišić 2 je zabio i Joe Sunderlandu

Hoffenheimov hrvatski branič Josip Šimunić postigao je dva gola u 3-1 pobjedi svoje momčadi protiv Sunderlanda. Prijateljski ogled Bundesligaš je protiv Premierligaša odigrao na svojoj Rhein-Neckar Areni. Startao je Šimunić od prve minute, priliku je na klupi čekao Boris Vukčević (zaigrao u nastavku), dok su bosansko-hercegovački reprezentativci Ibišević i Salihović krenuli u utakmicu od samoga starta. Dobar start domaćina donio je ploda već u sedmoj minuti utakmice kada je loptu ubačenu iz kuta glavom iza gostujućeg golmana Mignoleta zabio Šimunić. Hrvatski reprezentativac bio je najzaslužniji i za povećanje vodstva u 29. minuti susreta. Zabio je, iz mogućeg zaleđa, s nekih osam metara. Šimunić je igrao do 70. minute kada je zamijenjen u višestrukoj promjeni igrača. Igru je tada napustio i Salihović. Svoju su azijsku turneju s uspjehom nastavili nogometaši Barcelone. U susretu igranom na pekinškom Ptičjem gnijezdu igrači Josepa Guardiole svladali su Guoan 3-0. Na travnjak na kojemu je prije dvije godine vodio Argentinu do olimpijskoga zlata istrčao je i Lionel Messi, no za razliku od susreta protiv All-Star momčadi južnokrejske lige, kada mu je za dva gola bilo dostatno igrati 17 minuta, ovaj se puta nije upisao na listu strijelaca. Ispriječile su mu se stativa i vratnica. Učinili su to protiv aktualnih kineskih prvaka Roberto (10.), Nolito (13.) i Ibrahimović (89.).