Komentari 4

Prižmić nanizao šest gemova pa ispao s turnira u Stockholmu

2

Ymer je nažalost prekinuo Prižmićev pobjednički niz u Stockholmu započet u kvalifikacijama, a Dino bi sljedeći nastup trebao imati za dva tjedna na Challengeru u Bergamu

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Dino Prižmić poražen je u 2. kolu ATP turnira u Stockholmu od 27-godišnjeg Šveđanina Eliasa Ymera sa 3-6, 6-3, 2-6.

Nakon što je u ponedjeljak u 1. kolu svladao 30. igrača svijeta Čeha Jirija Lehečku sa 6-3, 7-5, Prižmića, trenutačno 165. igrača svijeta, u drugom kolu je čekao Šveđanin Ymer.

Odlični Prižmić u Stockholmu pobijedio 30. tenisača svijeta

Nažalost, Ymer je prekinuo Prižmićev pobjednički niz u Stockholmu započet u kvalifikacijama.

Sjajni Prižmić u glavnom turniru Stockholma! Prvi put u karijeri je pobijedio tenisača iz TOP 100

U prvom setu oba su tenisač držala svoje servise do 3-3, a tada je Šveđanin napravio seriju 3-0 uz dva breaka za 1-0 u setovima. Ymer je sjajnu seriju nastavio i na otvaranju drugog seta stigavši do vodstva 3-0. Međutim, mladi Splićanin je osvojio šest uzastopnih gemova izboriti odlučujući set.

Split: Skupina D Davis Cupa, Hrvatska - Finska, Dino Prižmić - Otto Virtanen

U trećem setu, Prižmić je već u prvom gemu izgubio servis, no odmah ga je vratio za 1-1. No, uslijedio je novi break za 2-1, a potom još jedan za 4-1 nakon kojeg više nije bilo povratka.

Dino bi sljedeći nastup trebao imati za dva tjedna na Challengeru u Bergamu.