Komentari 23

Prvaci Europe sigurni u Baskiji: Bale i Asensio srušili Sociedad

1

Aktualni prvak Europe Real Madrid slomio je svaki otpor baskijskog ponosa, imenjaka iz Sociedada.

Slavili su 'blancosi' s uvjerljivih 3-0. Dva je gola zabio Velšanin Gareth Bale (2', 90+4), a jedan, svoj drugi u dresu Reala, dodao je i Marco Asensio u 40. minuti utakmice.

Baš mladi Asensio veliko je otkriće španjolskog nogometa. Ofenzivni vezni produkt je Mallorce, a 2014. 'kraljevski' klub otkupio je njegov ugovor da bi ga godinu kasnije poslali na kaljenje u Espanynol prethodne sezone. Tu je mladić stasao u očito sjajnog igrača.

- Jednog dana moj će sin igrati za Real - rekla je na samrti njegova majka.

Danas bi bila ponosna. Sve je bilo lakše kad je već u drugoj minuti Bale glavom nakon ubačaja Carvajala pogodio za 0:1.

U 30. minuti lijepu je šansu imao bivši realovac Illaramendi, a u tim su trenucima Realova obrana i golman Casilla nanizali tri pogreške.

A u 40. minuti zabljesnuo je mladi Marco Asensio, sjajno primivši loptu, pa se okrenuo i zabio preko golmana za 0:2!

Mateo Kovačić igrao je cijeli susret (jer Modrić ima kartone), a dobru partiju mogao je okruniti i pogotkom. U 48. minuti lijepo je prošao i nisko ubacio dobru loptu Morati, koji ipak nije pogodio, a u 70. minuti Mateo je sjajno opalio s 20-ak metara i golman je jedva izbacio u korner.

Detaljnije o utakmici možete pročitati na portalu Goal.hr.

Atlético i Alavés odigrali su dosadnu utakmicu s rijetko neizvjesnijom završnicom. Domaćini su poveli iz penala u 93. minuti kojeg je realizirao Gameiro, a Manu García u 95. pogodio je iz daljine za konačnih 1-1.