Komentari 6

Prvo svjetsko zlato Mađarskih vaterpolista nakon 10 godina

1

Mađarskoj je Barcelona očito suđena. Nakon što su posljednje svjetsko zlato osvojili upravo ovdje prije 10 godina, sada su u finalu SP-a pobijedili Crnu Goru 8-7

Mađarski vaterpolisti novi su svjetski prvaci. U finalu Svjetskog prvenstva u Barceloni pobijedili su Crnu Goru 8-7 i tako postali novi svjetski prvaci.

Vaterpolskoj velesila kakva je Mađarska ovo je prvo svjetsko zlato nakon dugih 10 godina čekanja. Posljednji put najbolji na svijetu bili su 2003. također u Barceloni kada su u finalu pobijedili Italiju. Nakon toga u finalima su ih dvaput zaustavlljali Hrvatska te Srbija i Crna Gora.

Crnogorce su svladali uglavnom zahvaljujući sjajnom golmanu Viktoru Nagyju koji je u posljednjim sekundama utakmice obranio Brguljanu udarac za produžetak. Po dva gola za Mađare zabili su Harai i Szivos, a kod Crnogoraca najefikasniji je bio Aleksandar Ivović s tri gola.