Komentari 8

Rafael Nadal stigao je do 17-0 u setovima protiv Wawrinke...

1

Rafa Nadal i Stanislas Wawrinka odigrali su osam mečeva u karijeri. Sve je dobio Španjolac s impresivnih 17-0 u setovima. Rafa se plasirao u polufinale Monte Carla

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u polufinale ATP turnira iz Masters serije 1000 u Monte Carlu (zemljana podloga). Uspješno tako i dalje korača prema obrani naslova.

U četvrtfinalu je Nadal svladao Švicarca Stanislasa Wawrinku 7-5, 6-4, te je tako došao do osme pobjede, u isto toliko mečeva protiv ovog suparnika. I ne samo to, s ovim današnjim mečom u Monte Carlu, Nadal je došao do 15-0 u setovima protiv Wawrinke.

Švicarac nije imao previše šanse, dakle, niti ovog petka, makar je u prvom setu vratio break zaostatka i time odveo prvu dionicu dosta daleko. Ipak, sve ili većinu ključnih poena kroz meč je dobivao Nadal koji je kontrolirao cijeli ogled i na kraju iskoristio tri od ukupno sedam break-prilika. Osvojio je Nadal, ukupno, petnaest poena više u meču (73-58).

U polufinalu će Nadal igrati protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge koji je pobijedio sunarodnjaka Gillesa Simona 7-5, 6-4.