Komentari 3

Rakitić ponovno strijelac, Bayernu samo bod u Kolnu

1

Precizan je hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio u 81. minuti utakmice 25.kola Bundeslige u Frankfurtu kod Eintrachta

Nakon što je u prošlome kolu postigao pobjednički gol za 2-1 Schalkea protiv dortmundske Borussije, Ivan Rakitić ponovno se upisao na listu strijelaca. Precizan je hrvatski nogometni reprezentativac bio u 81. minuti utakmice 25. bundesligaškog kola na gostovanju svoje momčadi kod Eintrachta. Zabio je pretposljednji gol na utakmici za 3-1 nakon što je ubacivanje s desne strane Kevina Kuranyija uklizavanjem pretočio u pogodak. Rakitiću, koji je odigrao svih 90 minuta utakmice, ukupno je ovo bio treći gol u prvenstvu. Prvoga je postigao Stuttgartu u 9. kolu. Uz pogotke Matipa, Howedesa i Kuranyija za konačnih 4-1 Schalke je smanjio zaostatak za još uvijek vodećim Bayernom na samo dva boda razlike.
Hoće li Bayern predvoditi bundesligašku ljestvicu znat će se u nedjelju nakon što svoj susret kod Nürnberga odigra Bayer. Sastav iz Leverkusena pred nešto više od tjedan dana je remijem 0-0 s vrha ljestvice skinuo Köln hrvatskog trenera Zvonimira Solde, a da se dobro osjećaju u utakmicama protiv velikana njegovi su nogometaši dokazali i podjelom bodova protiv Bayerna koji je naslijedio Bayer na prvome mjestu. Bilo je 1-1 nakon što je poveo domaćin golom Lukasa Podolskog iz slobodnog udarca, a poravnao Bastian Schweinsteiger u 58. minuti nakon sjajne akcije Gomeza, Klosea koji je petom proslijedio loptu Mülleru, a ovaj asistirao za gol. Podolskom je ovo ukupno drugi prvenstveni gol ove sezone, a prvi nakon što je u 5. kolu zabio Schalkeu u utakmici igranoj 13. rujna prošle godine. Prošle su od tada 1424 minute prije no što je ponovno bio precizan u Bundesligi, ovaj puta protiv bivšega kluba. Dodajmo da je Ivica Olić startao u početnoj postavi Bavaraca, te odigrao 58 minuta. Danijel Pranjić ostao je na klupi za pričuvne igrače. Bayernovi nogometaši na utakmici su dva puta pogodili okvir gola, a Podolskom je jedan pogodak poništen.
Mladen Petrić odigrao je uvodne 64. minute prije no što je svoje mjesto na terenu, u 1-0 pobjedi HSV protiv Herthe, prepustio Ruudu van Nistelrooyju.
Edin Džeko postigao je gol iz igre, a potom i jedan s bijele točke nakon što je sam zaslužio najstrožu kaznu u pobjedi Wolfsburga protiv Bochuma. Bilo je 4-1. BiH reprezentativac je svoj konto pogodaka povisio na brojku dvanaest.
Redoslijed: 1. Bayern 53, 2. Schalke 51, 3. Bayer 50 (-1), 4. HSV 43, 5. Werder 39, 6. Borussia (D) 39 (-1)...