Rakitić u derbiju 'slomio’ Petrića i Kovača

3

Rakitić je propustio dvije dobre prigode za Schalke u prvom dijelu, a Petrić i Kovač uklopili su se u sivilo svoje momčadi

U velikom derbiju Ruhra Schalke je savladao Borussiju Dortmund 4-1. Na taj su način nogometaši Schalkea na najbolji način uzvratili Borussiji za poraz u pretposljednjem kolu prošle sezone kad je Schalke prepustio vrh Stuttgartu i ostao bez naslova prvaka Njemačke. Već u trećoj minuti domaćini su pogodili vratnicu, a u 11. poveli golom Bordona. Borussija je imala veliku priliku za izjednačenje preko Klimowitza koju nije iskoristila. Ivan Rakitić imao je dvije dobre prilike u prvom poluvremenu, ali mu je golman Weidenpefeller oba puta obranio udarac. Rakitić je iz igre izašao u 82. minuti. U 31. minuti, nakon prekršaja Roberta Kovača, Pander je povisio na 2-0. Za 3-0 pogodio je Asamoah u 59. minuti glavom, Valdez je smanjio na 3-1 u 66., a konačnih 4-1 postavio je Kuranyi. Robert Kovač je dobio žuti karton, a Mladen Petrić se također i kao naš reprezentativni branič uklopio u sivilo svoje momčadi. BAYERN ZA RAZLIKU OD DINAMA ISKORISTIO PRILIKE Werder je u drugom velikom derbiju na Weseru teško poražen 4-0. Jurica Vranješ igrao je za domaćina do 61. minute te je Sanogu namjestio najbolju priliku na utakmici. Bayern je za razliku od Dinama realizirao većinu svojih prilika, a golove su zabili Ribery iz penala, Luca Toni, Altintop i Ottl. REZULTATI 2. KOLA: Karlsruhe - Hannover 96 1-2 Schalke 04 - Dortmund 4-1 Werder - Bayern 0-4 Hertha - Stuttgart 3-1 Arminia - Frankfurt 2-2 Duisburg - Wolfsburg 1-3 Nedjelja: HSV - Bayer, Cottbus - Bochum LJESTVICA: 1. Bayern 6, 2. Schalke 4, 3. Arminia 4, 4. Frankfurt 4, 5. Karlsruhe 3, 6. Hertha 3, 7. HSV 3, 8. Wolfsburg 3, 9. Duisburg 3, 10. Hannover 3, 11. Nuernburg 3, 12. Bochum 1, 13. Cottbus 1, 14. Bayer 1, 15. Stuttgart 1, 16. Werder 1, 17. Rostock 0, 18. Dortmund 0