Komentari 5

Rangersi potvrdili prolaz: Katić i Barišić su u osmini finala EL

1

Braga je u prvom susretu u Glasgowu nakon sat vremena igre vodila sa 2-0, no Rangers je u posljednjih pola sata okrenuo rezultat s tri gola. U uzvratu portugalski sastav gotovo da nije ozbiljnije ugrozio gol gostiju

Škotski nogometni velikan Rangers izborio je plasman u osminu finala Europske lige nakon što je u uzvratnom dvoboju 16-ine finala na gostovanju pobijedio Bragu sa 1-0 potvrdivši tako pobjedu 3-2 iz prve utakmice.

Europa League - Round of 32 First Leg - Rangers v S.C. Braga

Gol odluke zabio je Ryan Kent u 61. minuti utakmice. Škoti su već u prvom poluvremenu mogli osigurati prolaz, no promašili su dvije sjajne prilike, a potom i jedanaesterac.

Gosti su već u devetoj minuti imali sjajnu priliku. Scott Arfield je pobjegao domaćoj obrani i krenuo prema vratima, no nesebično je uposlio Florijana Kamberija koji je loše pucao. Ranger je imao zicer i u 20. minuti. Ianis Hagi je sjajno prošao po krilu asistiravši povratnom loptom Ryana Kenta, no engleski veznjak je pucao pored gola.

Najbolju priliku Rangers je imao u posljednjim trenucima prvog dijela. Raul Silva je neoprezno igrao rukom skrivivši kazneni udarac, međutim Hagi nije iskoristio veliku priliku. Njegov udarac s bijele točke sjajno je obranio Matheus.

Ipak, Rangers je poveo u 61. minuti nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Kent. Borna Barišić se oporavio od ozljede i igrao je cijeli susret za Rangers, dok Nikola Katić nije nastupio. Preostale utakmice 16-in finala Europske lige na rasporedu su u četvrtak. (fh)