Komentari 75

Atleti Realu dali sedam: Costa zabio četiri gola pa pocrvenio

1

Zidaneova momčad doživjela je potop na International Champions Cupu, a ozlijedio se i Luka Jović. Diego Costa prvo je dao četiri pa pocrvenio, a zablistalo je pojačanje od 126 milijuna eura Joao Felix

Noćašnji madridski derbi u New Jerseyju obećavao je spektakl, no malo tko je mogao zamisliti da će Real Madrid na International Champions Cupu doživjeti debakl neviđenih razmjera. Neumoljivi Atletico Madrid ljutom rivalu utrpao je sedam komada i ostvario najefikasniju pobjedu (7-3) otkad je derbija. Diego Costa zabio je četiri gola prije nego je dobio crveni karton, a sjajnu predstavu imao je mladi Joao Felix s golom i dvije asistencije.

Ni Eden Hazard i Luka Jović u snažnoj početnoj postavi Reala nisu mogli spriječiti katastrofu koja je počela već u prvoj minuti kada je novo pojačanje Joao Felix namjestilo gol Diegu Costi.

Soccer: International Champions Cup-Real Madrid at Atletico de Madrid

Već u 8. bilo je 2-0, a Saulovu povratnu loptu pospremio je bivši Benficin wunderkind, koji je ovog ljeta stigao za 126 milijuna eura. Ako se po jutru dan poznaje, Felix će biti strašno pojačanje Atletica ove sezone i odlazak Antoinea Griezmanna u Barcelonu proći će puno bezbolnije nego što se mislilo.

Angel Correa, koji je pred odlaskom u Milan, u 19. je pogodio za 3-0, a potpuni potop 'kraljeva' u prvih pola sata okrunio je Costa svojim drugim golom u 28. minuti. Zidane bi se u tim trenucima počupao za kosu od muke da je ima...

Zatim je uslijedio novi šok kada je Luka Jović morao napustiti igru nakon sudara s Janom Oblakom, a prema prvim procjenama radi se o ozbiljnijoj ozljedi lijevog gležnja. Četvrta je to ozljeda Reala u samo dva tjedna nakon Brahima Diaza, Marca Asensija i Ferlanda Mendyja.

Jović teško stradao, Realova i peta ozljeda na pripremama!

Do kraja poluvremena Costa je ostvario i hat-trick kada je u 45. minuti pogodio iz penala za 5-0. Real je na poluvrijeme otišao u totalnom rasulu.

Zinedine Zidane je u drugom dijelu izvadio Thibauta Courtoisa i uveo Keylora Navasa, na desni bok ušao je Dani Carvajal umjesto Alvara Odriozole, a Lucas Vasquez zamijenio je Viniciusa Juniora.

Soccer: International Champions Cup-FC Bayern Munich at Real Madrid

I što god da je svojim igračima rekao u svlačionici nije puno pomoglo. U 51. minuti Diego Costa je na novu asistenciju Joaa Felixa zabio svoj četvrti za nevjerojatnih 6-0. Činilo se da bi Real mogao doživjeti najveći potop u povijesti (dva puta je gubio 8-1).

No, u 59. je Nacho Fernandez uspio smanjiti na 6-1 nakon što se Eden Hazard probio po lijevoj strani i poslao loptu u sredinu. Zidane je nekoliko trenutaka kasnije promijenio još pet igrača, izveo i Luku Modrića iz igre pa ostao s desetoricom. Dani Carvajal napravio je prekršaj, a s njim se obračunao Diego Costa. Došlo je do naguravanja i obojica su pocrvenila u 65. minuti.

Samo pet minuta kasnije bilo je 7-1 za Atletico, a strijelac je bio Vitolo. Real je do kraja samo uspio ublažiti poraz preko Benzeme iz penala u 85. minuti i Javija Hernandeza u 89.

U igru je ušao 62. ušao i Gareth Bale, a prema pisanju stranih medija ovo mu je bila posljednja utakmica u bijelom dresu.