Komentari 19

Luka otkrio tajnu velike moći: Dva asista u samo 10 minuta...

1

Imali smo odmor od tjedan dana, a kada smo se vratili napravili smo mini-pripreme. Zato sada imamo snage što se vidi u utakmicama, tvrdi Luka Modrić poslije razbijanja Granade 5-0

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić rekao je u subotu kako je njegov Real Madrid ostao neporažen i 39. utakmicu zaredom jer su igrači fizički dobro pripremljeni, a na treninzima se kvalitetno radi.

- Trener traži da visoko pritišćemo protivnika, a s obzirom da smo fizički dobro pripremljeni to možemo raditi. Moramo nastaviti u istom ritmu - izjavio je Modrić nakon što je 'Kraljevski klub" pobijedio predzadnju Granadu sa 5-0.

- Odigrali smo dobru, kompletnu, utakmicu. Jako smo zadovoljni početkom godine i onime što smo napravili - rekao je.

Prije tri dana je europski prvak je pobijedio Sevillu sa 3-0 u prvoj utakmici osmine finala španjolskog kupa.

- Uoči utakmice protiv Seville smo kvalitetno trenirali pa smo dobro započeli ovu godinu. To je najvažnije. Dobar rad na treninzima se vidi na terenu - napomenuo je Modrić.

- Imali smo odmor od tjedan dana, a kada smo se vratili napravili smo mini-pripreme. Zato sada imamo snage što se vidi u utakmicama.

Direktor za odnose s institucijama, Emilio Butragueno, rekao je kako je ove sezone najvažnije osvajanje titule. Real Madrid je posljednji put osvojio prvenstvo u svibnju 2012. tri mjeseca prije nego je Modrić došao u Madrid iz londonskog Tottenhama.

Upitan o defenzivnom veznom Casemiru, koji se vratio nakon duljeg izbivanja zbog ozljede, Butragueno je rekao:

- Moćan je u zračnoj igri, uspostavlja ravnotežu te Modriću i Kroosu omogućava slobodu u kreiranju igre.

Baš je Luka namjestio dva gola za Real danas.

Već nakon pola sata igre bilo je potpuno jasno da se Granada ne može nositi s vodećom momčadi prvenstva, a na semaforu je pisalo 4-0 pa konačan rezultat zapravo može zadovoljiti goste koji su u drugih 60 minuta utakmice primili samo jedan pogodak.

Granadu je načeo Isco golom u 12. minuti. Slijedili su golovi Benzeme (20) i Cristiana Ronalda (27), prije nego što je Isco u 31. minuti postigao svoj drugi gol na asistenciju kModrića koji je odigrao cijelu utakmicu. U drugom poluvremenu je za konačnih 5-0 pogodio Casemiro u 58. minuti.

Real je na čelu ljestvice s 40 bodova, šest više od drugoplasirane Barcelone koja u nedjelju gostuje kod Villarreala.