Komentari 12

Real izbjegao, Villarreal ušao među najveće senzacije LP-a

6

Prošle godine u isto ovo vrijeme Villarreal je također igrao u četvrtfinalu, ali Europske lige. I pobijedio je Dinamo te potom otišao do kraja. U polufinalu Lige prvaka bit će autsajder. Baš kao što je bio u Münchenu

Čovjek briljira u Ligi prvaka, kako je samo asistirao Benzemi u Londonu!, objavio je goal.com uz objašnjenje zašto je Luka Modrić taman u utorak sletio na peto mjesto kandidata za Zlatnu loptu. Još malo divljenja njegovoj dobi i Luka se našao iza Karima Benzeme, Roberta Lewandowskog, Mohameda Salaha i Kyliana Mbappea.

Baka Elvira (80) ekskluzivno za 24sata 02:21

I opet su Luka i Karim, u večeri šokova u Ligi prvaka, povukli Real i u zadnji čas izbjegli tešku pljusku. Jer europski je prvak Chelsea u Madridu demolirao Real i nadoknadio domaći poraz 3-1. I to u kakvoj drami!

- Moramo pobijediti s tri gola prednosti, a koliko je momčadi to uspjelo? Jako, jako malo... - kukao je Thomas Tuchel nakon prve utakmice.

Champions League - Quarter Final - Second Leg - Real Madrid v Chelsea

Ali onda je podigao momčad, vratio Kovačića u prvih 11, iskoristio sve Realove slabosti i - uspio! Mount je u 15. minuti zabio prvi, Rüdiger u 51. drugi, potom je mrežu zatresao i Alonso u 64., ali zbog igranja rukom poništili su ga. Da bi u 75. minuti Timo Werner napravio dar-mar na lijevoj strani, okrenuo obrambenog igrača ispred sebe i pogodio za 0-3!

Pogledajte čudesnu Modrićevu asistenciju koja je spasila Real

Santiago Bernabeu je u čudu i očaju pogledavao prema Benzemi i Modriću, spasiteljima iz Pariza i Londona. I u 80. minuti dočekali su trenutak Lukine čarolije, sjajnu asistenciju koju je u gol i produžetak pretvorio Rodrygo. A onda u dodatnih pola sata jedna lopta Viniciusa, novi gol glavom Benzeme u 96. minuti i 2-3. Za olakšanje i ipak iščupano polufinale. Modrić je igrao 120, a Kovačić 106 minuta, Real se, dakle, nakon komfornog rezultata iz prve utakmice namučio protiv branitelja naslova, ali ipak je prošao.

Ali što reći za Bayern?! Ugostio je Villarreal sa zaostatkom 1-0, u prvom poluvremenu nije napravio ništa, ali je u drugom brzo poveo golom Lewandowskog u 52. minuti i pogodak za polufinale visio je u zraku. I onda je u 85. minuti, nakon ni jedne šanse i ni jednog udarca u okvir gola, mag Unai Emery u igru uveo Chukwuezea. I Nigerijac je u 88. zabio i šokirao nogometnu Europu! Bayern je imao 24 udarca na gol (četiri u okvir), Villarreal četiri i jedan jedini u okvir, ali španjolska momčad drugi je put, nakon 2006., pronašla put do polufinala.

Champions League - Quarter-Final - Second Leg - Bayern Munich v Villarreal

Bayernovi su igrači u nevjerici čučali na terenu, Nagelsmann je otpio gutljaj vode pogleda koji je odavao da ne zna gdje je, a zvižduci su drapali München. Dok su momci u žutom, najveći austajderi četvrtfinala, skakali i pjevali.

Prošle godine u ovo doba u četvrtfinalu Europske lige izbacili su Dinamo i potom otišli do kraja. Sad su nanizali Juventus i Bayern. I kreirali ponajveću senzaciju u povijesti nokaut faze Lige prvaka, uz rame pobjeda moskovskog CSKA nad Barcelonom 3-2 na Nou Campu 1993. godine, Monacovom izbacivanju Reala 2004. (2-4, 3-1), šoku koji je Deportivo pripremio Milanu 2004. (1-4, 4-0) i APOEL Lyonu 2012. izbacivši ga na jedanaesterce, te Ajaxovoj senzacionalnoj pobjedi 4-1 u Madridu kod Reala 2019.

Čudo u Münchenu: Villarreal je izbacio Bayern iz Lige prvaka!

I u polufinalu će Villarreal biti najveći autsajder. Baš kao što voli.