Komentari 16

Red Bull Salzburg dobio Medvjede i otišao u finale

1

Red Bull je pred svojim navijačima došao do potrebne četvrte pobjede u seriji i plasirali se u finale EBEL lige i to već petu sezonu zaredom

Avantura hokejaša Medveščaka u austrijskoj EBEL ligi za ovu je sezonu završena. Zagrepčani su izgubili od Red Bula s 3-2 u petoj polufinalnoj utakmici doigravanja. Salzburžani su na taj način pred svojim navijačima došli do potrebne četvrte pobjede u seriji i plasirali se u finale i to već petu sezonu zaredom. Domaća je momčad u četvrtak povela već u petoj minuti nakon što je Medveščakova obrana ostavila samog Daniela Welsera koji nije imao težak zadatak. U 23. minuti vodstvo Salzburga povećao je Thomas Koch. Našao se sam pred Robertom Kristanom, pogurnu si pak klizaljkom i potom lakoćom svladao vratara "medvjeda". U devetoj minuti posljednje trećine Medveščakova je obrana ponovno zaspala, ovaj je put bez čuvara ostao Michael Siklenka i Salzburg je odšao do velikih 3-0. Zagrepčani su se tada malo probudili, samo minutu kasnije je smanjio John Hecimovic u situaciji s igračem više, a malu nadu je "medvjedima" vratio Alan Letang u pretposljednjoj minuti nakon što je trener Ted Sator povukao Kristana s leda. No, do kraja je ostalo premalo vremena za potpuni povratak. Suparnika u finalu Salzburg još uvijek ne zna budući da je Linz kao gost svladao Viennu sa 6-4 i smanjio zaostatak u polufinalnoj seriji na 2-3.