Redknapp u ogled protiv Šahtara ide s 11 novih lica

1

Tko je čuo da se utakmica Kupa Uefe igra tri dana prije finala Kupa?, upitao se Redknapp, kojem je opstanak u Premiershipu prioritet

Samo tri dana nakon pobjede protiv Hulla 2-1 u 26. kolu Premiershipa, Tottenhamu slijedi uzvratni dvoboj 1/16 finala Kupa Uefe protiv Šahtara (u četvrtak), a zatim u nedjelju Spursi igraju finale Carling Cupa protiv Manchester Uniteda. Takav težak raspored glavni je razlog što će strateg Tottenhama Harry Redknapp protiv Šahtara izvesti “šaren” sastav, iako londonska momčad iz prvog dvoboja iz Donjecka ima dva gola minusa (pobjeda Šahtara 2-0).
- Tko je čuo da se utakmica Kupa Uefe igra tri dana prije dvoboja finala Kupa? To nema smisla. Za takav dvoboj treba se odmoriti i dobro pripremiti. Cijeli kalendar utakmica je lud. Ovo je lud tjedan. Igrali smo u ponedjeljak, igramo u četvrtak i onda opet u nedjelju i to finale s Manchesterom na Wembleyu. Morat ću očito zaigrati s 11 novih igrača protiv Šahtara - dodao je Tottenhamov menadžer i objasnio razlog.
- Ostanak u Premier ligi je važniji od bilo čega drugoga.
Nakon 26. kola Tottenham se nalazi na 14. mjestu premierligaške ljestvice, pet bodova iznad zone ispadanja.