Komentari 7

'Redsi' bez slavlja kod 'svraka', Lovren odigrao cijelu utakmicu

1

Arsenal je u nedjelju jedini opravdao ulogu favorita pobijedivši Brighton kod kuće 2-0. Burnley je šokirao Everton na Goodison Parku, a Newcastle se spasio poraza od Liverpoola

U posljednjoj utakmici 7. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United i Liverpool igrali su 1-1 (1-1).

Goste je u vodstvo doveo Coutinho sjajnim udarcem sa 20-ak metara u 29. minuti, no samo sedam minuta potom domaći su poravnali sretnim golom Joselua.

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je čitavu utakmicu za Liverpool koji je sada sedmi sa 12 bodova, dok je Newcastle deveti sa 10.

Everton je nastavio s lošim rezultatima, na svom su Goodison Parku izgubio je od Burnleyja sa 0-1 (0-1). Pogodak koji je gostima osigurao tri boda postigao je Jeff Hendrick u 21. minuti.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić igrao je do 69. minute. za Everton koji je sa sedam osvojenih bodova na tek 16. mjestu ljestvice. Burnley je, pak, skočio na šestu poziciju sa 12 bodova.

U prvom nedjeljnom susretu Premier lige Arsenal je pobijedio Brighton and Hove Albion 2-0 (1-0) i došao na peto mjesto ljestvice. Arsenal je rutinski slavio pogocima Nacha Monreala (16) i Alexa Iwobija (56), dok je novi prvoligaš u svom prvom gostovanju kod "topnika" razočarao.

S ovom pobjedom Arsenal je peti s 13 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Chelsea, dok su na vrhu City i United s po 19 bodova te Tottenham s 14. Brighton je 14. sa sedam bodova.