Komentari 2

'Redsima' derbi Merseysidea, i Chelsea i City slavili u gostima

Sljedeći suparnik Dinama u Europskoj ligi, West Ham United kao domaćin je igrao 1-1 (1-0) protiv Brighton and Hove Albiona. Nikola Vlašić ostao je na klupi West Hama

Vodeći trojac engleskog nogometnog prvenstva ostvario je gostujuće pobjede u susretima 14. kola igranima u srijedu navečer, Chelsea je svladao Watford sa 2-1 (1-1), Liverpool je nadigrao gradskog rivala Everton sa 4-1 (2-1), dok je Manchester City stigao do bodova protiv Aston Ville sa 2-1 (2-0).

02:06

Chelsea je sačuvao vrh ljestvice teško izborenom pobjedom na Vicaridge Roadu u utakmici koja je u 13. minuti bila prekinuta na nešto više od pola sata jer je pozlilo jednom od gledatelja na trivinama pa mu se morala ukazivati pomoć. Nakon što je susret nastavljen Monut (30) je doveo Chelsea u prednost, ali neposredno pred odlazak na odmor poravnao je Dennis (43). Ipak, Chelsea je stigao do tri boda zahvaljujuči pričuvi Ziyechu (73) koji je malo nakon ulaska na teren iskoristio ubacivanje Mounta za pobjednički gol.

Mateo Kovačić zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u momčadi Chelseaja.

Liverpool je u Merseyside derbiju već u uvodnih 20 minuta stigao do dva gola prednosti preciznim udarcima Hendersona (9) i Salaha (19), nadi domaćim navijačima vratio je Gray (38) pred kraj prvog poluvremena, ali tu nadu utišao je svojim drugim golom Salah (64), da bi konačni rezultat postavio Diogo Jota (79).

'Zar su Ronalda doveli da bude zamjena?' Nakon remija je bez pozdrava odjurio u svlačionicu

City je u Birminghamu stigao do dva gola prednosti u prvom poluvremenu zahvaljujući nadahnutim potezima Portugalaca Rubena Diasa (23) i Bernarda Silve (43), za domaće je nakon kornera početkom nastavka smanjio Watkins (47), a do kraja susreta pobjedu gostiju sačuvao je vratar Emerson.

Chelsea sada ima 33, City 32, a Liverpool 31 bod.

Villa je 13. sa 16. Everton 14. sa 15, a Watford 17. sa 13 bodova.

Zbog njega su Bobana 'otjerali' iz Milana, sad postavlja uvjete da preuzme Manchester United

Sljedeći suparnik Dinama u Europskoj ligi, West Ham United kao domaćin je igrao 1-1 (1-0) protiv Brighton and Hove Albiona. Domaći su poveli u otvaranju utakmice golom Součeka (5), no nisu uspjeli povećati prednost, pa su pred kraj susreta pokušali sačuvati minimalnu pobjedu za što su bili kažnjeni kada je Maupay (89) atraktivnim "škaricama" poravnao na konačnih 1-1. West Ham je četvrti na ljestvici sa 24 boda, dok je Brighton sedmi sa 19 bodova.

Nikola Vlašić ostao je na klupi West Hama.

West Ham i Dinamo igrat će u 6. kolu 9. prosinca. Prije tog dvoboja West Ham je osigurao prvo mjesto sa 13 bodova, Dinamo je drugi sa sedam, treći Genk ima pet, a četvrti Rapid tri boda.