Repeša dobio Mršića na otvaranju talijanske lige

1

Roko Ukić je u pobjedu Lottomatice ugradio devet koševa, šest asistencija i četiri skoka. Jasmin Repeša mu je u debiju dao 38 minuta

Košarkaška sezona u Italiji otvorena je ovoga vikenda, a odmah na startu vidjeli smo "hrvatski dvoboj". Riječ je o sučeljavanju dvojice hrvatskih trenera, iskusnog i etabliranog Jasmina Repeše i mladog i perspektivnog Veljka Mršića. Pobjedu je odnijela Repešina Lottomatica, no Mršićev Varese je pošteno namučio favorita.
Rimljani su na svom parketu do pobjede 84-79 stigli tek nakon produžetka. Nakon regularnog dijela bilo je 74-74, a u dodatnih pet minuta 10-5. Solidnu rolu odigrao je Roko Ukić. Splitski playmaker dobio je puno minuta, čak 38. Za to vrijeme zabio je devet koševa, podijelio šest asistencija i ulovio četiri lopte.
Do tijesne pobjede došla je i Bologna protiv Siviglie. U trijumfu 70-68 Dalibor Bagarić je sudjelovao 13 minuta i zabio tri koša uz četiri skoka i asistenciju. U porazu Avellina Nikola Radulović je zabio 11 koševa i imao četiri skoka.
REZULTATI:
Pierrel - La Fortezza Bologna 84:88, Armani Jeans - Napoli 69:60, Lottomatica - Varese 84:79, Biella - Cantu 77:90, Scafati - Scavolini 92:75, Upim Bologna - Siviglia 70:68, Avellino - Premiata 67:76, Snaidero - Montepaschi 57:87.