Komentari 127

Dinamo pao nakon preokreta, krivi su Talysov eurogol i Marić

1

Bočkaj je bio u prvih 11, no izašao je zbog ozljede. Nenad Bjelica odmarao je neke stožerne igrače poput Olma i Petkovića, aOsijeku je ovo prva pobjeda nad Dinamom kod kuće nakon pet godina

U derbi susretu 31. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Dinama s 2-1 (1-1) i učvrstili se na trećem mjestu.

Osječani su preokretom nanijeli tek drugi poraz prvaku u ovoj sezoni.

Dinamo je poveo iz prve svoje ozbiljnije akcije na utakmici, a strijelac je bio Mario Šitum nakon prodora Atiemwena. Osječani su poravnali u 36. minuti preko Brazilca Talysa, koji je ušao u igru samo četiri minute ranije.

Skinuo paučinu! Školska akcija pa volejčina za eurogol Dinamu

U drugom dijelu su velike prilike za Dinamo propustili Atiemwen, Gojak i Andrić, da bi u 66. minuti Zagrepčani ostali s igračem manje jer je isključen Dino Perić. U 72. minuti Gojak je nespretno pokušao izbiti loptu koja je odsjela na gredi vlastitog gola, a tri minute kasnije Musa je, procijenili su suci, igrao rukom za kazneni udarac. Ipak, pomalo sporno izgleda ta situacija... No najbolji strijelac lige Mirko Marić je bio precizan s "bijele točke" za svoj 15. gol u sezoni.

Osijek je treći s 53 boda, tri boda manje od Rijeke, ali i tri boda više od Hajduka.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Pajač iz Zeline.

Strijelci: 0-1 Šitum (20), 1-1 Talys (36), 2-1 Marić (76pen)