Komentari 6

Rijeka se raspucala protiv drugoligaša, Osijek slavio

Osijek je na kratko napustio svoju bazu u Sv. Martinu na Muri te preselio u Austriju gdje je u prijateljskoj utakmici pobijedio četvrtoligaša Wolfsberg (4-0). Rijeka je slavila protiv slovenskog drugoligaša Brinje Grosuplje

HNL počinje 16. srpnja, a velika četvorka već je neko vrijeme u punom pogonu i priprema se za novu sezonu u kojoj nas opet čeka paklena borba za trofeje.

Osijek na pripremama 02:57

Brusi se forma i isprobava nova taktika, a ide li sve po planu, treneri analiziraju nakon prijateljskih utakmica. Osijek je na kratko napustio svoju bazu u Sv. Martinu na Muri te preselio u Austriju gdje je u prijateljskoj utakmici pobijedio četvrtoligaša Wolfsberg (4-0).

Nasuprot sebe imali su protivnika koji je nekoliko razina ispod njih, ali bila je to dobra prilika za neke igrače da se dokažu Nenadu Bjelici.

Osijek: Prijateljska utakmica NK Osijek - NK Slaven Belupo na stadionu Gradski vrt

A posebno raspoložen bio je Antonio Mance, džoker s klupe iz prošle sezone, koji je zabio dva gola. Golijada je počela u 10. minuti kada je Jurčević pred golom asistirao Mierezu koji je zabio za 1-0.

Argentinac je krajem prvog dijela izborio jedanaesterac, sam uzeo loptu i izveo ga, ali promašio. Baš kao nekoliko puta prošle sezone.

Odolijevali su Austrijanci sve do 65. minute kada je Mance pucao izvan šesnaesterca i krasno pogodio gornji lijevi kut za 2-0. Minutu i pol kasnije opet je pogodio isti igrač, a u 81. minuti konačan rezultat postavio je Vinko Petković.

Do visoke pobjede stigla je i Rijeka koja je u prvoj pripremnoj utakmici na Rujevici pobijedila slovenskog drugoligaša Brinje Grosuplje (6-0).

Momčad Dragana Tadića dominirala je od prve minute i neumorno stvarala prilike. I tako se mreža zatresla već u četvrtoj minuti kada je Bušnja zabio sa 16 metara.

Rijeka  je u 22. kolu HNL-a na domaćem terenu svladala Lokomotivu 3:2

Nakon nekoliko promašenih čistih šansi i jedne stative, u 33. minuti Vučkić je zabio iz penala kojeg je i sam izborio. Novi jedanaesterac vidjeli smo devet minuta kasnije kada je Obregon bio precizan.

U 55. minuti Frigan je povisio na 4-0, a u 62. minuti su zapljeskali i gosti. Mato Stanić je dobio loptu na 20 metara, povukao ju pa odapeo u rašlje. Konačnih 6-0 postavio je Vrančić je tako zabio gol u svom prvom nastupu za Rijeku. Doduše, neslužbenom.

Bez obzira na odlazak stožernih igrača Riječani su pokazali jako dobru igru i novi trener Dragan Tadić može biti itekako zadovoljan. A ovo je tek početak priprema i kako se priča, nekoliko novih pojačanja još bi moglo sletjeti na Rujevicu. Tamo će Riječani provesti još nekoliko dana pa se preseliti na udarni dio priprema u Kranjsku Goru.