Komentari 12

Rođendanski derbi: Rooney će proslaviti 30 protiv "građana"

2

BITKA ZA GRAD Tko pobijedi u derbiju između Manchester Uniteda i Manchester Cityja, cijeli grad pripada njemu, rekla je legenda "crvenih vragova" Eric Cantona

Ovo je najveća utakmica u Engleskoj. Obje momčadi igraju za nešto veće, a ne samo za ponos. Ovo je kao utakmica Brazila i Argentine, rekao je Pablo Zabaleta .

Za najboljeg strijelca derbija, s 11 golova, Waynea Rooneyja , utakmica će biti od posebnog značenja. Jučer je proslavio 30. rođendan, a pobjedom bi si darovao prvo mjesto u ligi.

- Wayne obožava ovakve utakmice. Mislim da svi veliki igrači obožavaju ovakvu vrstu izazova - rekao je Louis van Gaal pa se okrenuo ozljedama.

- Situacija s ozlijeđenima je prilično dobra. Nema Younga, Shawa i McNaira, ali Young će se vratiti ubrzo nakon derbija.

Manuel Pellegrini ima puno više problema s ozljedama.

- Ozlijeđeni su nam Agüero, Silva, Clichy i Delph. Ni jedan neće biti spreman za derbi - priopćio je menadžer Cityja.

U zadnjih deset gradskih derbija pao je čak 41 gol, a 170. derbi igrat će na Old Traffordu, na kojem je City prošle sezone izgubio 4-2. Nebeskoplavi će pokušati uzvratiti “vragovima”.

- Kad se sve zbroji, golovi i bodovi, jasno je da je City favorit - rekao je menadžer Uniteda.