Komentari 7

Roma je u završnici slomila Torino i skočila na 6. mjesto

1

U zadnjoj utakmici 13. kola talijanske Serie A nogometaši Rome slavili su na svom stadionu, Olimpicu, protiv Torina s 2-0 i to golovima u posljednjih 20 minuta susreta

Iako se čini da se Roma provukla pored Torina slavivši na ovaj način, istina je da bi bilo nepravedno da su gosti upisali bilo što drugo osim poraza. Naime, Roma je od prve pa sve do posljednje minute susreta bila dominantna, te stvarala priliku za prilikom, međutim ništa nije ulazilo. U konačnici je imala 20 udaraca prema golu gostiju, dok je Torino svega pet puta pokušao ugroziti vrata domaćina.

U 69. minuti utakmice "džoker" s klupe Marquinho, koji je u igru ušao svega četiri minute ranije, izborio je najstrožu kaznu, doduše dvojbenu, koju je sigurno realizirao Pablo Osvaldo. Talijanu je to bio sedmi pogodak za "rimsku vučicu" ove sezone.

Nakon žestokih protesta zbog najstrože kazne s gostujuće je klupe na tribine udaljen trener Giampiero Ventura i tu se dogodio potpuni raspad sistema torinske momčadi.

Roma je nastavila pritiskati goste, a točku na "i" pobjede Rome stavio je bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić u 86. minuti, koji je prilikom proslave gola zaradio i žuti karton.

Roma je ovom pobjedom s devetog skočila na visoko šesto mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Torino ostao na "nesretnom" 13. mjestu.