Komentari 70

Roma poslala Milan u pretkolo Europske lige, Juventus šokiran

Sve europske karte su podijeljene, još predstoji borba za drugo mjesto Intera, Atalante i Lazija u zadnjem kolu, a ostaje i pitanje tko će biti treći koji ispada iz Serie A, Lecce ili Genoa

Pobjedom 3-2 (2-1) na gostovanju kod Torina nogometaši Rome osigurali su peto mjesto kolo prije kraja natjecanja u talijanskoj Serie A te će sljedeće sezone igrati u grupnoj fazi Europske lige, a Milan će tako u drugo pretkolo toga natjecanja.

Torino je poveo pogotkom Berenguera (14), ali već do sredine prvog poluvremena su gosti došli do preokreta golovima Džeke (16) i Smallinga (23). Na 3-1 povisio je Diawara (61-11m) iz kaznenog udarca, a poraz Torina ublažio je Singo (66).

POGLEDAJTE VIDEO: Kalinićev dolazak u Rim

01:53

Nikola Kalinić je ostao na Rominoj klupi za pričuve.

Novi i stari prvak Juventus je poražen s 2-0 na gostovanju kod Cagliarija. Za šesti poraz 'stare dame' u ovom prvenstvu zaslužni su Gagliano (8) i Simeone (45+2). Marko Rog je bio u početnoj postavi pobjedničke momčadi, a zamijenjen je u 47. minuti.

Cristiano Ronaldo tako je ostao na 31 golu i trebat će mu čudo da u finišu stigne Lazijeva Ciru Immobilea (35 golova) koji je ranije u srijedu zabio i poveo u poretku za europsku Zlatnu kopačku

Fiorentina je sa 4-0 nadigrala Bolognu zahaljujući 'hat-tricku' Federica Chiese (48, 54, 89) te jednom pogotku Milenkovića (74). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj je s klupe za pričuve Fiorentine odgledao cijelu utakmicu.

Nogometaši Milana slavili sa 4-1 (1-0) na gostovanju kod Sampdorije, čime je milanska momčad osigurala nedostižna četiri boda prednosti pred Napolijem u borbi za plasman u kvalifikacije Europske lige.

Na rubu tučnjave: Urugvajac se unio Rebiću u lice i prijetio mu!

Milan je poveo već u 4. minuti kad je hrvatski reprezentativac Ante Rebić prošao po lijevoj strani, ubacio na vrh peterca, gdje je bio Zlatan Ibrahimović i glavom poslao loptu u mrežu. Milanezo su pobjedu potvrdili s dva gola u razmaku od četiri minute. U 54. minuti je Ibrahimović asistirao za Calhanoglua, a četiri minute poslije su zamijenili uloge kod trećeg pogotka.

Sampdoria je u 78. minuti propustila kazneni udarac, ali u 87. minuti je Askildsen pogodio dalekometnim projektilom za 1-3. Konačnih 1-4 u drugoj minuti sučevog dodatka postavio je Leao, koji je na poluvremenu zamijenio Antu Rebića zbog prepirke s Gastonom Ramirezom.

Samo on može ovako: Zlatan je stigao helikopterom na trening

Lecce je pobjedom 2-1 na gostovanju kod Udinesea ostao u igri za opstanak, jer je Genoa s visokih 5-0 poražena na gostovanju kod Sassuola.

Udinese je poveo golom Samira u 36. minuti. Četiri minute poslije izjednačio je Mancosu udarcem s bijele točke, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Lapadula u 81. minuti.

Jedina dvojba uoči posljednjeg kola je hoće li u Serie B preseliti Lecce ili Genoa, koja u zadnju utakmicu ulazi s bodom prednosti.

Lecce će u nedjelju ugostiti Parmu, a Genoa je domaćin Veroni koju vodi nekadašnji trener Đenovljana Ivan Jurić. Ni Parma, ni Verona u tim dvobojima igraju samo za čast.