Komentari 8

Roma prekinula niz Atalante na Olimpicu i izbila na prvo mjesto

6

Roma je na svom Olimpicu dočekala Atalantu u 6. kolu serie A i prekinula pozitivan niz gostiju. Rimljani su slavili s 3-1,a golove su postigli Krkić, Osvaldo i Simplicio

Nakon pobjede u prošlom kolu na gostovanju kod Parme za Romu je stigla i prva pobjeda na domaćem terenu. Na svom Olimpicu svladali su Atalantu s 3-1. Gostima je to prvi poraz u prvenstvu.

Roma je u večerašnjem susretu prvi puta pod vodstvom novog trenera Luisa Enriquea djelovala uvjerljivo i vladala terenom. Blistao je i Bojan Krkić koji je stigao u Romu ovog ljeta iz Barcelone. Upravo je on zabio gol za prvo vodstvo Rome u 21. minuti susreta na asistenciju De Rossija.

Slavlje Rome odmah na početku nastavka pokvario je gol Denisa za Atalantu no domaćini su se brzo sabrali i ponovno poveli golom Osvalda koji je na ubacivanje glavom De Rossija uz malo sreće pospremio loptu u mrežu.

Roma je stvarala brojne prilike tokom čitave utakmice i ni nakon primljenog gola nisu pali u igri. Potvrda dominacije domaćih stigla je u 80. minuti kada je Simplicio povisio na konačnih 3-1.

Luis Enrique i njegova momčad mogu privremeno uživati u svom trećem mjestu na tablici. U idućem ih kolu čeka jedna od najvažnijih utakmica u sezoni, s navijačkog gledišta, ona protiv Lazia.