Komentari 11

Roma slavila u derbiju protiv vodećeg Milana na San Siru

2

U derbiju 17. kola talijanskog prvenstva Roma je na San Siru prekinula Milanov niz nepobjedivosti i slavila s 1-0. "Rossonere" je njihov igrač u Romi Marco Borriello

Ključni se trenutak utakmice dogodio u 69. minuti. Jeremy Menez je ubacio s desne strane, a u gužvi u šesnaestercu je Ignazio Abate pokušao izbiti, ali je pogodio Borriella od kojeg se lopta odbila u mrežu. Sedmi je to prvenstveni gol 28-godišnjeg napadača ove sezone.

Milan je do kraja svim silama pokušao doći barem do boda, imao je na koncu i više udaraca prema golu i unutar samog okvira, ali sva tri boda ipak putuju u Rim. Trener Rome Claudio Ranieri je svih 90 minuta na klupi držao kapetana Francesca Tottija, ali je zato od prve minute zaigrao Brazilac Adriano koji ove sezone baš i nije dobivao puno prilika.

Romi je ovo, inače, već četvrta gostujuća pobjeda protiv Milana u pet posljednjih prvenstvenih utakmica ovih suparnika na San Siru. "Rossoneri" su, pak, bili bez poraza u zadnjih sedam ovosezonskih utakmica u Seriji A, a pritom su pobijedili čak šest puta.

U ranijoj utakmici Cesena je kod kuće pobijedila Cagliari s 1-0, a za domaće je od prve minute drugog poluvremena zaigrao i naš Igor Budan.