Komentari 3

Ronaldu baš ne ide: Protiv Luksemburga se nije proslavio

Nakon što je sudac poništio gol Cristianu Ronaldu u zadnjim minutama susreta protiv Srbije, Portugalac nije imao sreće ni protiv Luksemburga. Promašio je čisti zicer i na kraju zabio iz zaleđa

U trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, nogometna reprezentacija Portugala na gostovanju kod Luksemburga slavila je rezultatom 3-1.

POGLEDAJTE VIDEO: Cristiano Ronaldo u Splitu

Cristiano Ronaldo u Splitu 01:36

Domaćini su pružili sjajan otpor, te su u 30. minuti senzacionalno poveli golom Rodriguesa za 1-0. Imali su vodstvo do kraja poluvremena kada je pak Portugalce spasio Diego Jota u posljednjim trenucima prvog dijela. I bilo je jasno da će Luksemburg pasti.

Iako je u 50. minuti Cristiano Ronaldo iskoristio dobar ubačaj Cancela s desne strane i zabio za 2-1, u drugom dijelu utakmice imao je nekoliko dobrih prilika koje nije iskoristio.

U 77. minuti susreta, obrana Luksemburga kao da nije vidjela da se iza njihovih leđa nalazi Ronaldo koji je mirno čekao njihovu pogrešku. Martins je primio loptu i htio ju je vratiti suigraču ili golmanu, ali pogriješio je i direktno dodao Ronaldu kao da je Portugalac jedan od njihovih.

World Cup Qualifiers Europe - Group A - Luxembourg v Portugal

Cristiano je imao čistu situaciju, te se našao jedan na jedan s golmanom Anthonyjem Morisom, ali srećom za domaćine, Portugalac nije zabio. Golman je branio prvi Ronaldov udarac nakon čega mu se lopta vratila u noge. Zatim je uputio još jedan udarac, ali bezuspješno.

Nakon toga uslijedila je nova prijetnja Portugalaca, ali ni tada Ronaldo nije imao sreće. Silva se sjurio prema naprijed i proigrao Ronalda koji s lijevog boka posprema loptu u mrežu, ali sudac je svirao zaleđe.

Portugalci su se na kraju spasili blamaže, te je deset minuta prije kraja utakmice za konačnih 3-1 zabio Palhinha.