Rooney i Ronaldo presudili Blackburnu, Arsenalu bod

1

U posljednjoj subotnjoj utakmici 26. kola Premiershipa ManUtd prekinuo je niz utakmica bez primljenog gola, ali je i pobijedio Blackburn 2-1

Četrnaest utakmica vodeća momčad prvenstva nije primila pogodak u ligi, sve dok u 32. minuti susreta Roque Santa Cruz nije pronašao pukotinu u redovima “crvenih vragova”. Doduše, valja reći da na vratima Uniteda nije stajao Edwin van der Sar s ligaškim rekordom od 1302 minute bez vađenja lopte iz mreže, već Tomasz Kuszczak koji je krivo procijenio akciju i izletanjem dopustio Cruzu lagan pogodak. United je u vodstvo, pogotkom s pet metara, doveo Wayne Rooney na lijepo proigravanje Nanija, a zbilo se to devet minuta prije Blackburnovog izjednačenja. Konačan rezultat postavio je Cristiano Ronaldo sjajno izvedenim slobodnim udarcem u 60. minuti. Tri minute prije toga Vincenzo Grella je pogodio vratnicu za Roverse.

Premiership, 26. kolo:
Aston Villa - Chelsea 0-1 (Anelka 19)
Arsenal - Sunderland 0-0
Bolton - West Ham 2-1 (Taylor 10, Davis 11 / Parker 66)
Middlesbrough - Wigan 0-0
Stoke City - Portsmouth 2-2 (Beattie 78 - 11m, 80 / Kranjčar 75, Shawcross 90 - ag)
Manchester United - Blackburn 2-1 (Rooney 23, Ronaldo 60 / Cruz 32)