Komentari 26

Rudeš iznenadio Zaprešićane, prvi Angolac zabio je u HNL-u

6

22. KOLO HNL-a U subotu igraju Osijek - Rijeka (15.00) i Istra - Lokomotiva (17.00). U nedjelju je veliki derbi na Maksimiru Dinamo - Hajduk (15.00), nakon toga Slaven - Cibalia (17.00)

U prvoj utakmici 22. kola Prve HNL, Rudeš je u Kranjčevićevoj došao do treće prvenstvene pobjede 2:0 slavljem protiv zaprešićkog Intera.

Rudeš je poveo u 20. minuti; s lijevog boka ubacio je Budimir i u šesnaestercu pronašao Emanuela Andersona koji je prevario Petra Mamića i postigao prvijenac u dresu zagrebačkog kluba.

Radi se o napadaču koji je u Rudeš došao posljednjeg dana siječnja iz španjolskog Alavesa, a ovim golom postao je prvi Angolac koji je zabio u HNL-u.

Za 2:0 zabio je Budimir u 36. minuti nakon što je Segado oduzeo loptu gostujućem braniču i precizno je poslužio za asistenta prvog gola koji se tako devetim golom probio na drugo mjesto ljestvice strijelaca koje dijeli s već bivšim napadačem Hajduka Antom Ercegom.

Inter je jedinu pravu priliku imao u posljednjim minutama utakmice kada je Postonjski s par metara zapucao pored gola, dok je Budimir u 88. minuti upisao još veći promašaj i tako ostao bez jubilarnog desetog gola u sezoni.

Rudeš se tako približio devetoj Cibaliji na samo jedan bod zaostatka, dok će zaprešićka momčad nakon tri utakmice bez slavlja pasti na šesto mjesto ako Lokomotiva sutra pobijedi Istru 1961.

U subotu igraju Osijek - Rijeka (15.00) i Istra - Lokomotiva (17.00). U nedjelju je veliki derbi na Maksimiru Dinamo - Hajduk (15.00), nakon toga Slaven - Cibalia (17.00).