Komentari 65

Rukavina potpisao: Sretan sam što dolazim u Dinamo

10

Ante Rukavina potpisao je ugovor s Dinamom te bi u prvaku Hrvatske trebao zarađivati 700 tisuća € po sezoni. Do kraja tjedna preselit će u Zagreb

Ovo je za mene novi izazov. Sretan sam što sam potpisao za Dinamo i što ću na sebe odjenuti modri dres, rekao je Ante Rukavina nakon što je parafirao ugovor. Dinamo je već prije dogovorio otkup od Panathinaikosa, a treneru Velimiru Zajecu tako se ispunila velika želja za dovođenjem pojačanja iz Grčke. Iz izvora bliskih Rukavini saznali smo da se već za vikend oprostio sa suigračima iz Panathinaikosa. U utorak bi se Ante trebao vratiti u Atenu, gdje mu preostaje samo srediti papirologiju s klubom, a do kraja tjedna bi se trebao definitivno preseliti u Zagreb. No prije samo tjedan dana tvrdio je kako su šanse za njegov dolazak minimalne.
- Nema šanse da dođem u Dinamo! Izborit ću se za minutažu u Panathinaikosu - bio je tada uvjeren Rukavina. No u grčkom klubu mladome su napadaču rekli da na njega ne računaju i da bi bilo bolje da nađe novi klub. Klubovi su se međusobno brzo dogovorili, čekao se samo Rukavinin pristanak.
U međuvremenu je očito i Zdravko Mamić “podebljao” argumente te je Ante Rukavina stigao na pregovore u Dinamo.
- Nije nas Rukavina odbijao, surađivao je s nama cijelo vrijeme. Morate razumjeti i njega, teško je to sve riješiti. Kako za Panathinaikos, teko i financijski. Ali teško je i za Rukavinu, koji je napustio klupske pripreme - branio je Mamić mladog napadača koji u Dinamo stiže kao zamjena za Mandžukića.
Vrijednost transfera je veća od 3 milijuna eura, a Rukavina bi po sezoni trebao dobiti više od 700.000 eura. Bivši napadač Hajduka na klupi Panathinaikosa proveo je cijelu prošlu sezonu. Igrao je samo prvu godinu, u kojoj je u zabio pet golova u 33 utakmice.