Komentari 3

Rukomet, LP: Ciudad Real opet prejak za Hamburg

1

Španjolci su i po treći put bili prevelik zalogaj za HSV. Hrvatski trojac zabio je 7 golova, dok je za pobjedničku momčad Metličić upisao dva gola

Rukometaši Ciudad Reala pobijedili su njemački HSV s 35-27 (18-11) u uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, čime su izborili plasman na Final-Four u Kölnu. Nova sezona, stara priča. Treći puta sastali su se ovi klubovi u nokaut-fazi Lige prvaka i svaki puta je dalje prolazio španjolski klub. U prethodne dvije sezone igrali su u polufinalu, a Ciudad Real je oba puta prolazio dalje, pa nakon toga osvajao naslov prvaka Europe. Igrali su Ciudad Real i HSV već ranije i ove sezone u skupini, i oba je dvoboja dobio Ciudad Real. HSV je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici pred svojim navijačima slavio s 26-22, pa je s opravdanom nadom doputovao na uzvratnu utakmicu. Ta je nada bila još i veća nakon što je sastav s trojicom hrvatskih reprezentativaca dobro započeo utakmicu, te poveo s 5-4. No, tada je domaćin krenuo s furioznom igrom. Serijom 4-0 poveo je s 8-5, a potom samo dizao prednost, sve do najvećih deset golova razlike u prvom poluvremenu, 18-8 u 26. minuti. Gosti su ipak s tri uzastopna pogotka do kraja poluvremena vratili nadu, ali u nastavku je Ciudad Real sigurno kontrolirao utakmicu, sve do konačnih 35-27. Joan Canellas bio je sa 7 golova najefikasniji kod domaćina, a po pet su postigli Alberto Entrerrios i Luc Abalo. Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Petar Metličić dva puta se upisao u strijelce u domaćem sastavu. Kod gostiju je najefikasniji bio Marcin Lijewski sa 4 gola. Što se tiče naših igrača, Blaženko Lacković zabio je tri gola, a Domagoj Duvnjak i Igor Vori po dva. Dodajmo da je Vori u 41. minuti dobio crveni karton. Ciudad Real pridružio se Barceloni, Čehovskim Medvjedima i Kielu na Final-Fouru, koji će se održati 29. i 30. svibnja u kelnskoj Lanxess Areni (oko 20.000 gledatelja). Ždrijeb polufinalnih parova održat će se u utorak u Beču.