Komentari 13

Rukometni Euro, Austrija: Hrvatska-Norveška 25-23

1

Hrvatska rukometna reprezentacija u Grazu u 20.10 igra prvu utakmicu na EP-u. Prvi protivnik je Norveška, a live prijenos čitajte na 24sata.hr

Počelo je. Najuspješnija hrvatska momčad u povijesti kreće po novu medalju u svom bogatom nizu. Hrvatski rukometaši, ili kako sami žele da ih zovemo 'kauboji', igraju protiv Norveške u prvom kolu Europskog prvenstva. To je jedino natjecanje na kojem 'kauboji' nikada nisu osvojili zlatnu medalju. Rukometaše u Grazu bodri oko 2000 hrvatskih navijača. Hrvatska je krenula protiv Norveške u obrani 6-0. Neuobičajenom za našu reprezenntaciju u posljednje vrijeme, no Lino kaže da su je odlično uigrali. Vidi se to već na startu jer Norvežani u prvom napadu nisu imali nikakvog rješenja. U napadu smo krenuli s Balićem, Duvnjakom i Kopljarom, na krilima su Čupić i Štrlek, na crti Vori, a na golu Alilović. Norveška je povela iz sedmarca, a na drugoj strani isti je udarac promašio Čupić. U prvih pet minuta hrvatska nije uspjela zabiti gol, a Alilović je bveć skupio tri obrane. Zabrinjavaju dva promašena penala 'kauboja'. Nakon Čupića fulao je i Zrnić. Prva dva gola za naše zabili su Vori i Balić. Hrvatska je u prvih 10 minuta utakmice zabila samo 2 gola i zasad to zgleda jako loše u napadu. Na sreću, Alilović brani odlično. Treći naš strijelac je Manuel Štrlek. U posljednjih pet minuta Hrvatska se probudila najviše zahvaljujući Vukoviću i već to izgleda puno bolje. Mirko Alilović u ovim trenucima izgleda nesavladivo i ima već 10 obrana. Ivano Balić zabio je novi gol za rukometne knjige. Nevjerojatan potez rukometnog maestra. Sudački dvojac zauzeo je oštar kriterij i obje momčadi često igraju s igračem manje. Drago Vuković zasad je najbolji naš igrač, zabio je već četiri gola u kratkom vremenu. Hrvatska u samu završnicu ulazi s igračem manje, no u napadu igramo sa šestoricom, a na golu nemamo nikoga. Ivan Čupić zabio je iz penala. Napokon! Ivano Balić na time-outu složio je posljednji napad. Lopta je došla u posljednjoj sekundi do Vorija, no Ege svojom sedmom obranom drži Norvešku na -1 na poluvremenu. I dok prekrasna domaćica Mirna Jukić potpisuje dresove hrvatskim navijačima, 'kauboji' su se vratili na teren. Počelo je drugo poluvrijeme, Hrvatska ima igrača više, a Buntić zabija za 12-10. Drugi dio odlično je otvorio i Alilović te je već obranio dvije lopte. Hrvatska igra bolje u napadu nego u prvom dijelu, a 'hobotnica' Mirko brani skoro sve. Povratnik Vuković nastavlja fantastičnu večer i zabija svoj peti gol. Zasad nas najviše muči lijevo krilo Tvedten koji Norvešku vuče do vodstva. Napokon je zabio i Igor Vori. No ne sa crte. Najbolji svjetski pivot ovaj put je ptegnuo s pzicije vanjskog. U ovim trenucima obrane kao da ne postoje. Obje reprezentacije zabijaju kako žele. Dočekali smo i gol Duvnjaka. I to s igračem manje. Mirko Alilović! 18 obrana, druga iz sedmerca. Hrvatska 16 sekundi prije kraja vodi 1 razlike, a Lino Červar zvao je time-out. Izbornik je složio taktiku za posljednje sekunde. Vori je zabio i Hrvatska nosi najmanje dva boda u drugi krug. Već sada su nam otvorena vrata polufinala.