Komentari 13

Rukometni Euro, Austrija: Hrvatska - Ukrajina 28:25

1

Hrvatska u drugom kolu Europskog prvenstva u rukometu 2010. godine igra protiv Ukrajine. Live prijenos utakmice možete pratiti na 24.sata.hr...

Hrvatska u drugoj utakmici skupine A Europskog rukometnog prvenstva u Grazu igra protiv Ukrajine. Sastav izabranika Line Červara je sljedeći: Alilović, Zrnić, Kopljar, Balić, Vuković,  Vori i Štrlek. Prvi napad nije uspio zabiti Štrlek, a Ukrajinci su odmah uzvratili golom. Vori zabija prvi gol za Hrvatsku u 5. minuti. Obje reprezentacije od početka mnogo griješe. Hrvatska uspjeva povesti u 15. minuti prvi put, a minutu kasnije odvaja se na dva razlike. Hrvatska igra loše i vrlo statično. U 28. minuti Ukrajinci imaju po prvi puta tri gola prednosti. Vori minutu prije odlaska na odmor zabija i smanjuje na 2 razlike. Kraj prvog poluvremena završava vodstvom Ukrajine 14-12. Počelo je drugo poluvrijeme. Već u prvoj minuti  Ukrajina postiže pogodak, no Hrvatska se budi iz sna te postiže dva u dva vezana napada. Prvo izjednačenje u nastavku donosi Balić, nakon šest minuta igre. Alilović u međuvremenu upisuje sedmu obranu, no Ukrajina opet vodi. Dinamičnija igra Hrvatske diže Čupića i Balića koji trenutno poravnavaju rezultat. No ipak Ukrajina rezultatski vodi u 70 posto utakmice, a već se ulazi u zadnjih dvadesetak minuta. Čupić ponovno u 46. minuti izjednačuje na 21-21. Dvije minute kasnije Ukrajinci vode. Buntić izjednačuje. U 51. minuti Balić solo akcijom donosi vodstvo. Vori nastavlja dobar niz napada i povisuje na dva razlike. Čupić u 53. propušta priliku sedmercem povisiti na tri razlike. Malo više od pet minuta do kraja Buntić uspjeva odvojiti Hrvatsku na tri gola razlike. A zabija i sljedeći gol za možda konačan pozitivan ishod utakmice za Hrvatsku. Prethodna obrana sedmerca Alilovića, ukupno 13., gotovo sigurno vodi Hrvate do osiguranja drugoga kruga. Gotova je utakmica, Hrvatska je pobijedila 28-25, a Vori proglašen za igrača utakmice s postignutih 6 golova. Buntić je postigao 5, Čupić i Balić po 4 gola.