Komentari 49

Rummenigge: Čeka nas pakao u Madridu, ali mi se ne bojimo...

1

Moramo se maksimalno koncentrirati i odigrati gusto u obrani. Ali nećemo uspjeti ako ćemo samo biti odostraga i braniti se, kaže predsjednik Bayerna Rummenigge

Predsjednik minhenskog Bayerna Karl-Hainz Rummenigge najavio je što očekuje u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka u Madridu u koju bavarski sastav protiv Reala ulazi s prednošću 2-1.

- Imamo veliki respekt prema Realu, ali ne strah, čak iako očekujemo pakao na njihovom stadionu Santiago Bernabeu – rekao je Rummenigge.

- Gol u posljednjoj minuti (Mario Gomez, op.a.) dao nam je male šanse, ali bit će nevjerojatno teško. Moramo se maksimalno koncentrirati i odigrati gusto u obrani. Ali nećemo ništa postići ako ćemo samo biti odostraga i braniti se. To nije recept protiv tako jake napadačke momčadi.

Dodatan motiv Bayernu svakako je činjenica što se finale Lige prvaka igra na njihovoj Allianz Areni 19. svibnja.

- Učinit ćemo sve što možemo da nam se san ostvari. Bilo bi to fantastično, u povijesti niti jedna momčad nije igrala finale na svom stadionu.

Podatak Rummeniggea nije točan, iako nije ni daleko istini. Niti jedna momčad u povijesti nije osvojila Ligu prvaka na svom stadionu, ali je milanski Inter trijumfirao na svom San Siru u nekadašnjem Kupu prvaka 1965. godine pobjedom nad Benficom 1-0.