Rus donio Mladosti deseti kup! U finalu pao vječiti rival Jug

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti osvojili su Hrvatski kup pobjedom u finalu u Rijeci nad dubrovačkim Jug AO s 15-13 (4-3, 3-6, 3-2, 5-2).

Dubrovčani su bolje započeli utakmicu, drugu četvrtinu su dobili s 6-3, a u zadnju ušli s golom prednosti. No, Mladost je u zadnjoj četvrtini napravila veliki preokret, zabili su pet, a primili dva gola, što im je bilo dovoljno za trofej.

Na 55 sekundi prije kraja Konstantin Harkov je postigao gol vrijedan trofeja za 15-13, a Rus je sa čak sedam golova bio prvo ime dvoboja.

Uz Harkova, Lovre Miloš je postigao četiri gola, a vratar Jerko Jurlina imao 10 obrana, dok je kod Juga prednjačio Loren Fatović s tri gola.

Mladosti je ovo deseti naslov u Kupu u 20. finalu, dok je Jug ostao na 14 naslova iz 25 finala.