S. Bilić: Mi smo vrh i nije nas briga što drugi pišu o nama

1

Mi nemamo dovoljan fond igrača da zatvorimo sve u obrani i da budemo dobri prema naprijed, ali je bitno da smo bili jako opasni po gol Izraela, rekao je hrvatski izbornik

Protiv Norveške ću priliku dati igračima koji nisu previše igrali. Lovren i Rakitić idu mladima, a Olić je već u Njemačkoj. Bitno je dati priliku i drugima da vidimo na koga možemo računati, rekao je izbornik Bilić i tako najavio prijateljsku utakmicu s Norveškom u utorak.

- Ova pobjeda je bila bitna, ali ništa se previše nije promijenilo jer i dalje moramo nastaviti pobjeđivati. Za nas bi najbolji bili 'krumpiri', odnosno da Izrael i Grčka u utorak remiziraju. Jako je važno dobiti direktnog konkurenta za prolazak u gostima. Nismo igrali briljantno, ali bilo je tu puno dobrih stvari, izuzev tri situacije koje bih nazvao 'pionirskim greškama'. Izgube se čiste lopte i nepotrebno se dovedemo u situaciju da primimo gol. Na poluvremenu sam upozorio igrače na to i na zadnji pas te da ne vraćaju loptu previše Runji već da stoperi izbijaju - kaže Slaven.

Požalio se i na manji izbor kvalitetnih igrača.                                                                                                                                          - Mi nemamo dovoljan fond igrača da zatvorimo sve u obrani i da budemo dobri prema naprijed, ali je bitno da smo bili jako opasni po gol Izraela. I sad smo prvi favoriti skupini, ali to smo bili i kad se skupina izvukla. S ovom pobjedom nećemo dobiti mir jer je naša reprezentacija vrh i koristi se kao paravan za mnoge stvari. Ali igrači i stožer su toliko jaki da uopće nije bitno što se piše.

Pobjedu mu je donio igrač s najmanjom minutažom u klubu.                                                                                                            - Nisam sumnjao u Kranjčara, on je klasa i odmah sam mu rekao da će igrati bez obzira na status u klubu. Neshvatljivo mi je da tako malo igra poznavajući Redknappa.

'Neće mi biti problem prebaciti se u mladu'

Bio je cilj da uzmemo tri boda. Ne treba pričati o lošim stvarima, dobili smo, a raspoloženje je odlično. Sad idem mladima, neće mi biti teško prebaciti se iz jedne u drugu repku. Ja rado igram i uživam igrati za Hrvatsku. Već sam pričao s Ladićem. Imamo dobar rezultat i možemo ih proći, rekao je Ivan Rakitić.