Komentari 5

Schiavone dobila Stosur i uzela svoj prvi Grand Slam

8

Talijanska 29-godišnja tenisačica Francesca Schiavone pobjednica je Roland Garrosa. U finalu je bila bolja od Samanthe Stosur 6-4, 7-6

U finalnom meču na stadionu Philippe Chatrier Talijanka Francesca Schiavone je pobijedila Australku Samanthu Stosur 6-4, 7-6(2) i tako došla do četvrtog naslova ukupno u karijeri i prvog Grand Slam naslova. U meču koji je trajao jedan sat i 38 minuta Schiavone je u prvom setu, koji je dobila sa 6-4, napravila break u devetom gemu, dok je u drugom nadoknadila break zaostatka i nakon minusa 1-4 izborila tie-break. U odlučujućoj igri posve je dominirala i sa 7-2 otišla do najveće pobjede u karijeri i okrunila turnir na kojem je prethodno izbacila treću i petu nositeljicu Caroline Wozniacki i Jelenu Dementijevu. Za Schiavone je ovo bila druga pobjeda nad Stosur u šestom međusobnom među, čime je prekinula niz od četiri uzastopna poraza od Australke i ujedno postala prva Talijanka kojoj je pošlo za rukom osvojiti neki Grand Slam naslov u Open eri. Stosur je ostala kratka za naslov iako je na putu do finala pobijedila između ostalih Justine Henin, Serenu Williams i Jelenu Janković. Posljednja australska tenisačica-pobjednica nekog od četiri najveća turnira tako je ostala Evonne Goolagong, kojoj je 1980. godine pošlo za rukom osvojiti Wimbledon.

Schiavone (17) – Stosur (7) 6-4, 7-6(2)